Prēmiju izmaksāšanas lietā apsūdzētais Jelgavas slimnīcas vadītājs noliedz jebkādu vainu
Foto: Publicitātes foto

Par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzētais SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" atstādinātais valdes loceklis Andris Ķipurs šodien tiesas sēdē savā pēdējā vārdā pauda, ka neuzskata par noziegumu prēmiju izmaksu slimnīcas darbiniekiem, izskanēja tiesas sēdē.

Ķipurs neatzina vainu un pauda, ka tādā veidā rīkojies savu darbinieku labā, lai viņiem atlīdzinātu par smagu darbu, uzskatīdams, ka viņu darbs nav bijis pietekami atlīdzināts.

"Neesmu darījis neko tādu, kas kaitētu valsts pārvaldei, vēl jo vairāk - mantkārīgos un savtīgos nolūkos, kā man to cenšas inkriminēt," pauda Ķipurs. Iepriekš tiesā izskanēja informācija, ka, organizējot prēmiju izmaksas slimnīcas darbiniekiem, pats sev viņš prēmiju nebija piešķīris.

Pirmdien, 2.martā, šajā lietā paredzēts nolasīt tiesas spriedumu.

Kā ziņots, Ķipuram celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm un ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, iepriekš informēja Zemgales tiesu apgabala virsprokurors Dainis Mālmanis.

Likumā par šādu noziegumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ķipurs iepriekš skaidroja, ka apsūdzības rakstu saņēmis 7.oktobrī, kā arī lēmumu par drošības līdzekli, papildinot, ka viņš nav ticis saukts uz nopratināšanu. Pēc Ķipura domām, tā ir pret viņu realizēta vajāšana.

Pēc Ķipura teiktā, process saistīts ar Valsts kontroles veikto atzinumu par 2011. un 2012.gadu. Prokuratūra uzdeva Jelgavas domei veikt auditu slimnīcā par 2010.gadu, kur tika atklāts, ka minētā gada beigās no uzņēmuma peļņas, kas nav valsts budžeta līdzekļi, visiem darbiniekiem, izņemot Ķipuru, tika izmaksāta prēmija algas apmērā.

Ķipurs bija apstrīdējis tiesā viņam piemēroto drošības līdzekli - atstādināšanu no amata. Tomēr Jelgavas tiesa noraidījusi Ķipura sūdzību ar ierosinājumu pārskatīt viņam piemēroto drošības līdzekli, informēja pats aizdomās turamais.

Tiesvedībā ir vēl divas krimināllietas, kurās Ķipurs ir apsūdzētais, no kurām vienā lietā tiesa viņu attaisnojusi.

23.janvārī Jelgavas tiesa visus apsūdzētos atzina par nevainīgiem un attaisnoja krimināllietā, kurā par iespējamām nelikumībām un korupciju saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi iestādes vajadzībām apsūdzēti divi Jelgavas pilsētas slimnīcas pārstāvji, tostarp Ķipurs, kā arī uzņēmēji. Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks". Spriedums vēl nav stājies spēkā.

Vēl vienā tiesvedībā Ķipurs tiek apsūdzēts par varbūtēju līdzdalību fiktīvu medicīnas dokumentu noformēšanā, lai cits apsūdzētais atgūtu kompensāciju par neizmantotām AS "Air Baltic Corporation" lidmašīnas biļetēm, kur otrs apsūdzētais ir aviosabiedrības klients Konstantīns Maļuhins. Šajā lietā tiesas sēde tika atlikta līdz šā gada 9.aprīlim.

Nevienā no procesiem Ķipurs savu vainu neatzīst.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!