Lapsa vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot uzsākt kriminālprocesu pret trim DP amatpersonām
Foto: LETA

Publicists Lato Lapsa pirmdien vērsies Ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu, lūdzot uzsākt kriminālprocesu pret trim Drošības policijas (DP) amatpersonām, pastāstīja Lapsa.

Viņš skaidroja, ka saistībā ar viņa aizturēšanu, kas notika 29. aprīlī, viņš lūdzis uzsākt kriminālprocesu pret trim DP amatpersonām,"kas saskaņā ar iesniegumā aprakstītajiem faktiem varētu būt veikušas virkni noziedzīgu nodarījumu, tostarp sniegušas apzināti nepatiesas liecības, pārsniegušas dienesta pilnvaras un sniegušas nepatiesu dienesta ziņojumu."

"Tieši administratīvās lietas materiālos esošie materiāli, kā arī tiesas sēdē izskanējušais (pret kā nonākšanu atklātībā kategoriski bija Drošības policija) ir bijis par pamatu Lapsas iesniegumam Ģenerālprokuratūrai, kura tiek aicināta uzsākt kriminālprocesu pret Drošības policijas darbiniekiem [Andri] Klešu, [Arni] Kupču un [Iļju] Boronovski. Šīs lietas iztiesāšanas laikā tika nodibināti fakti, kas norāda uz reālu iespēju, ka Drošības policijas amatpersonas ir izdarījušas noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 300., 317. un 328. pantā", norādīts Lapsas iesniegumā, kam pievienoti arī konkrēti pierādījumi.

Jau vēstīts, ka Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 31. jūlijā izbeigusi arī otru administratīvā pārkāpuma lietu, kas bija sākta par Lapsas nepakļaušanos DP darbinieku likumīgajām prasībām.

Kā aģentūra BNS pirmdien uzzināja tiesā, tad tiesas spriedums (līdz pirmdienas plkst.16:50) vēl nav pārsūdzēts.

Tāpat ziņots, ka šī lieta skatīta slēgtā sēdē pamatojoties uz Administratīvo pārkāpumu kodeksa panta, kas nosaka, ka tiesa nosaka slēgtu tiesas sēdi, ja tas nepieciešams valsts noslēpuma, adopcijas noslēpuma un ierobežotas pieejamības informācijas aizsardzībai, kā arī lietās, kurās pie atbildības sauktā persona vai cietušais ir nepilngadīgais.

Tiesas sēdē iepriekš Lapsa tiesai izteica lūgumu par vairāku liecinieku uzaicināšanu. Viņš skaidroja, ka uz 23. jūlija tiesas sēdi tiesa liecinieka statusā aicinās trīs DP darbiniekus.

Iepriekš Lapsa arī skaidroja, ka administratīvā pārkāpuma protokolā norādīts, ka viņš ļaunprātīgi nepakļāvās policijas darbinieku prasībām, kad tā pildīja dienesta pienākumus, ignorēja policijas darbinieku rīkojumu - pārtraukt slēpta audioieraksta veikšanu DP telpās.

Lapsa piebilda, ka viņš tam nepiekrīt, jo nav veicis prettiesiskas darbības. Viņš uzskata, ka pretlikumīga šajā gadījumā bija DP darbinieka rīcība. Uz DP Lapsa bija devies, lai nodotu iesniegumu DP priekšniekam Normundam Mežvietam. Viņš uzskata, ka policija veikusi viņa pamattiesību aizskārumu, kavējot veikt filmēšanu sabiedriskā vietā Rīgā, Ērgļu ielā.

DP informēja, ka Lapsa šā gada 29. aprīlī aizturēts, jo "viņš nepakļāvās likumīgām DP amatpersonu prasībām".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!