Policija izbeigusi lietu par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo vārdu publiskošanu
Foto: LETA

Valsts policija (VP) izbeigusi kriminālprocesu par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo vārdu publiskošanu, kurā kā liecinieks figurēja bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieks Mārtiņš Šics.

Kriminālprocess par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, ja ar to radīts būtisks kaitējums izbeigts, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Šajā gadījumā netika konstatēts būtisks kaitējums, proti, likumā teikts, ka jābūt radītam gan materiālam zaudējumam vismaz piecu minimālo mēnešalgu apmērā, gan aizskartām citām ar likumu aizsargātām interesēm, apliecinājis Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Lietu atšķirībā no Zolitūdes traģēdijas krimināllietas izmeklēja Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. Pašu traģēdijas faktu izmeklēja Kriminālizmeklēšanas pārvalde, un oktobra sākumā prokuratūra Latvijas vēsturē vērienīgāko krimināllietu nodeva tiesai.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) iepriekš noslēdza dienesta pārbaudi par vēl nepārbaudītas informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušajiem un slimnīcās nogādātajiem pacientiem, kā arī vēl neatpazītiem bojāgājušajiem. Pamatojoties uz pārbaudes atzinumu, kā arī iekšējā audita laikā konstatēto, tika pieņemts lēmums izbeigt darba tiesiskās attiecības ar toreizējo NMPD direktora vietnieku Mārtiņu Šicu. Šics šobrīd ir Saeimas deputāts, un viņam iepriekšminētajā kriminālprocesā piemērots liecinieka statuss.

Šics jau pērn martā žurnālistiem sacīja, ka neizjūt ne mazāko vainas sajūtu saistībā ar vēl nepārbaudītas informācijas nodošanu par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem. Šī informācija ietvēra arī ziņas par izdzīvojušajiem un slimnīcās nogādātajiem pacientiem.

Šics skaidroja, ka nodevis informāciju diviem avotiem - Rīgas domes Labklājības departamentam, jo tam tā bija nepieciešama, lai lemtu par traģēdijā iesaistītajiem nepieciešamo palīdzību, kā arī sabiedriskā labuma organizācijai "Nekropole", lai tā salīdzinātu savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informētu sabiedrību par bojāgājušajiem.

2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!