Tāpat sievietei tika noteikta policijas kontrole uz trim gadiem. Tiesas debatēs prokurore apsūdzētai gan lūdza piemērot mūža ieslodzījumu.
Pilns spriedums būs pieejams 26. janvārī, bet pēc tam to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.
Apsūdzētās aizstāvis Normunds Duļevskis sacīja, ka spriedums tiks pārsūdzēts, iepazīstoties ar motivētu nolēmumu. Pēc advokāta domām, nevar būt tā, ka lietā, kurā nav neviena tieša pierādījuma un kura balstīta uz baumām, tiek notiesāta persona. Tāpat Duļevskis izteicās, ka nav arī īsti norādīts slepkavības priekšmets.
Advokāts arī atgādināja, ka iepretim aizstāvības lūgumam datoram netika veikta ekspertīze, proti, nav pārbaudīts, kas vēl to lietoja un meklēja informāciju. "Lietā nav neviena tieša pierādījuma Gintas vainai," rezumēja Duļevskis.
Prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina teica, ka prokurore vispirms vēlas iepazīties ar sprieduma motīviem un tikai tad izlemt vai iesniegt protestu.
Prokurore iepriekš norādīja, ka lietā iegūtie pierādījumi ir pietiekami, līdz ar to ir pierādīta apsūdzētās vaina. Apsūdzētā laikā no 2014.gada septembra beigām līdz slepkavības dienai 10. oktobrī pētīja informāciju par slepkavības veikšanas iespējām. Pēc apsūdzības uzskata, apsūdzētā māte nogalināja savus bērnus, lai viņi netraucētu sievietes privātajai dzīvei. Bērni esot noslepkavoti, abus mazos zēnus nosmacējot ar spilvenu.
Prokurore, savā debašu runā atreferējot apsūdzētās vīra tēva liecības, lasīja, ka apsūdzētās vīrs nozieguma dienā bijis kopā ar tēvu un ka apsūdzētā esot viņu aicinājusi todien doties apraudzīt bērnus, kas esot bijis dīvaini, jo parasti sieviete nav ļāvusi viņam tikties ar bērniem. Tomēr vīrietis neatbrauca, jo bija alkohola reibumā. Apsūdzība uzskata, ka tādā veidā sieviete sev mēģinājusi nodrošināt alibi.
Tāpat lietas izmeklēšanā tika konstatēts, ka slepkavības dienā pulksten 15:04 apsūdzētā bija iegājusi sociālajā tīklā "draugiem.lv", bet jau pulksten 15:24 tikusi izsaukta ātrā palīdzība. Apsūdzētā māte pirms tam liecībās nevarēja norādīt konkrētu laiku, cik ilgi viņa atradās ārpus mājām un pastaigājās.
Tāpat vairākās liecībās tika uzsvērts, ka apsūdzētā nekad neatstāja bērnus vienus, vienmēr lūdza viņus pieskatīt. Pati apsūdzētā gan kādās no savām pirmstiesas izmeklēšanā sniegtajā liecībām pauda, ka mēdza atstāt bērnus vienus tad, kad viņi gulēja.
Prokurore debašu runā arī uzskaitīja, kāda informācija tikusi meklēta internetā no apsūdzētās datora, kā piemēram, kas notiek ar bērnu, ja tiek ielaists gaiss vēnā, par nāves laiku, ja tiek ielaists gaiss vēnā, par saindēšanās sekām, par bērniem indīgām sēnēm, par indīgām vielām, par baterijas iedarbību uz kuņģi. Tāpat pētīta informācija par vielām, lai bērns kļūtu kropls uz mūžu, informācija par benzīnu, motorzāģa šķidrumu, tvana gāzi, kas var likt apstāties sirdij. Vēl tikusi meklēta informācija arī par to, kas notiek ar bērnu, ja viņš iedzer žurku indi vai šķiltavu šķīdumu.
Kā ziņots, apsūdzētā tiesai otrdien stāstīja, ka 2014. gada 10. oktobrī tika nogalināti abi viņas bērni. "Es to neizdarīju un nezinu, kas to izdarīja," sacīja Ginta Voiciša, uzsverot, ka apsūdzību viņa neatzīst.
Sieviete papildināja, ka viņai visvairāk sāp, ka nav bijusi iespēja būt bērnu kapos. Tāpat viņa uzsvēra to, ka nesaprot, ko krimināllietā dara izmeklētāji un kāpēc tieši viņa atrodas apcietinājumā.
Apsūdzētā paskaidroja, ka viņa bija sākusi jaunas attiecības un bērniem patika viņas jaunais draugs. "Draugs nepiedāvāja mani paņemt saviem pudeles brāļiem, kā to darīja bijušais vīrs, tāpat jaunais draugs mani nesita, kā to darīja vīrs," stāstīja apsūdzētā.
Jaunā sieviete arī uzsvēra, ka nekad savā datorā nav meklējusi informāciju par nonāvēšanu.
"Dīvaini, ka tieku tiesāta es. Smagi, jo netiek meklēts vainīgais," rezumējot sacīja apsūdzētā māte, lūdzot tiesu izdarīt visu iespējamo, lai atrastu savu bērnu slepkavu.
Jau ziņots, ka apsūdzība sievietei uzrādīta pēc Krimināllikuma 118. panta, kurā noteikts, ka par divu vai vairāku personu slepkavību pastiprinošos apstākļos personu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
Nozīmētajā psihiatriskajā ekspertīzē apsūdzētā bērnu māte tika atzīta par pieskaitāmu.
Pusotru un trīs gadus vecie zēni tika atrasti miruši 2014. gada 10. oktobrī.
1987. gadā dzimusī sieviete nav bijusi bāriņtiesas redzeslokā, bet bijusi sociālā dienesta kliente, kam tika sniegti sociālie pakalpojumi - pabalsti medikamentu un pārtikas produktu iegādei.