Šis nelāgais rekords uzstādīts Iecavas novadā, kur pērnā zāle izdegusi 40 hektāru platībā.
Kā ziņots, sestdien Latvijā kopumā dzēsti 59 kūlas ugunsgrēki, kas ir teju divreiz mazāk nekā piektdien, kad tika dzēsts šogad vienai diennaktij rekordliels kūlas ugunsgrēku skaits - 103.
Šosezon līdz 27. marta rītam valstī kopumā reģistrēti jau 513 kūlas ugunsgrēki. Pirmais no tiem tika fiksēts 2. februārī Ķekavas pagastā.
VUGD aicina iedzīvotājus Lieldienu brīvdienas pavadīt saprātīgi un nededzināt kūlu, kā arī atturēt līdzcilvēkus no šīs aizliegtās un administratīvi sodāmās nodarbes. Kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Tās rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179. panta 4. daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.
Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179. panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.