rokudzelži
Foto: stock.xchng

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pirmdien krimināllietā par iespējamu notiesātā uzņēmēja Igora Ivanova slepkavības organizēšanu bijušajai cietuma darbiniecei piesprieda desmit gadu un divu mēnešu brīvības atņemšanu.

Tāpat tiesa grozīja sievietes drošības līdzekli uz apcietinājumu, to piemērojot tiesas sēžu zālē. Vēl apsūdzētajai ir noteikta policijas kontrole uz diviem gadiem un liegums ieņemt ierēdņa amatus trīs gadus.

Pilns nolēmums lietā paredzēts 12.septembrī, pēc tam to desmit dienu laikā iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Laikraksts "Diena" pērn vēstīja, ka kriminālprocess ierosināts pēc diviem Krimināllikuma 117.panta punktiem par slepkavību pastiprinošos apstākļos - mantkārīgā nolūkā un grupā. Par šo noziegumu apsūdzēta bijusī Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas darbiniece Tatjana Smoļakova. Notiesātā Ivanova slepkavības mēģinājums ticis organizēts, viņam jau esot cietumā.

Kā pērn rakstīja "Diena", 2010.gada 23.martā Ivanova kamerā pēkšņi un strauji nomira ieslodzītais Aleksandrs Dudkins. Par Dudkina nāves faktu Rīgas Centrālcietumā tika sākts kriminālprocess, un izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka Dudkina nāve ir nevardarbīga un iestājusies sirds slimības rezultātā. Taču vairāki avoti "Dienai" apgalvojuši, ka nāve "sirds slimības rezultātā" ieslodzītajam iestājusies pēc tam, kad Dudkins izdzēris Ivanovam paredzētu buljona krūzīti.

"Domāju, tāpēc, ka buljons bija paredzēts man, ārsti atnāca pēc 35-40 minūtēm pat bez medicīniskā čemodāniņa, kad Dudkins jau ar garantiju bija miris," tāda ir versija "Dienas" rīcībā esošajās Ivanova ar roku rakstītajās liecībās, kur viņš izsaka skaidru pārliecību - buljons bijis nāvējošs un bijis paredzēts viņam. "Es piezvanīju Dudkina sievai un piesardzīgi ieteicu uzstāt uz ekspertīzi. Dudkina sieva pēc tam man paziņoja, ka viņai kategoriskā formā tas bija atteikts! [..] Manam lūgumam sniegt liecības attiecībā uz Dudkina nāvi cietuma administrācija atteica - es vienīgais no visas kameras netiku nopratināts," šādi Ivanovs trīs gadus vēlāk sūdzējies prokuratūrai, taču viņa sūdzības nav ņemtas vērā.

2011.gada 9.februārī, pamatojoties uz Drošības policijas ziņojumu par operatīvā ceļā iegūtu informāciju, ka notiek sagatavošanās darbības no Smoļakovas un Staņislava Ļebedeva puses, lai organizētu Ivanova slepkavību, sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par slepkavību (faktiski - slepkavības organizēšanu), vēstīja "Diena".

Smoļakova bija Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas vecākā inspektore, savukārt Ļebedevs savulaik ir bijis Ivanova biznesa partnera Genādija Bondarika apsardzes vadītājs. Bondarika māja Baltezerā atradās nedaudz vairāk kā puskilometra attālumā no Ivanova mājas, kur notikusi gan Ellas Ivanovas slepkavība, gan citi dramatiski atgadījumi.

Kā ziņots, Augstākās tiesas Senāts uzņēmējas Ellas Ivanovas slepkavības krimināllietā apsūdzētajam nelaiķes vīram Ivanovam piesprieda brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un sešiem mēnešiem, Ludvigam Antonovam - 14 gadu un sešu mēnešu brīvības atņemšanu. Savukārt Vitālijam Mamedovam brīvības atņemšanu uz desmit gadiem un sešiem mēnešiem. Gan Ivanovam, gan Antonovam, gan Mamedovam saskaņā ar Senāta lēmumu noteikta arī policijas kontrole uz trim gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!