Krimināllietu par 2006. gadā notikušo traģisko ugunsgrēku Ķempes ielā skatīs decembrī
Foto: AFI

Rīgas apgabaltiesa 7.decembrī turpinās skatīt krimināllietu saistībā ar 2006. gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā, kurā tiek tiesāti trīs ugunsdzēsēji.

Otrdien sēdē tika pratināts eksperts, un to paredzēts darīt arī nākamajā sēdē, informēja tiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Jau ziņots, ka apelācijas sūdzības par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas spriedumu iesniedza apsūdzētie Maksims Kisļaks un Ivars Žagata un viņu aizstāvis Uldis Cakars, kā arī apsūdzētais Leonīds Ivanovskis un viņa aizstāvis Vilis Sruoģis. Tāpat tiesā tika iesniegts prokurora protests par apsūdzētā Ivara Žagatas attaisnošanu.

Ziemeļu rajona tiesa par valsts amatpersonas bezdarbību piemēroja nosacītus sodus saistībā ar 2006. gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā. Kisļakam par valsts amatpersonas bezdarbību tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz trīs gadiem, atņemot tiesības ieņemt amatus Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās uz trīs gadiem. Brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz trīs gadiem. Līdzīgs sods noteikts arī Ivanovskim.

Žagatas vainu tiesa neatzina, un viņš tika attaisnots.

Kaitējuma kompensācijas tiesa nolēma nenoteikt.

Kā iepriekš informēja prokuratūrā, amatpersonas ir apsūdzētas par to, ka neattaisnojami nepareizi veica situācijas novērtējumu, lai ugunsgrēkā izglābtu vismaz divus cietušos, no kuriem viens gāja bojā.

2006. gada 6. janvārī 12 stāvu namā Rīgā, M.Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Ņemot vērā liesmu izplatību, dzīvoklī mītošā ģimene izlēca pa logu. No gūtajām traumām gāja bojā četri cilvēki, bet vēl viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus.

Ģenerālprokuratūra pēc traģiskā ugunsgrēka aculiecinieku iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu bezdarbību. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad prokuratūra saņēma pieteikumus, kuros paustas aizdomas par iespējamu noziedzīgu nodarījumu.

Policija 2007. gada janvārī kriminālprocesu izbeidza, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore 2007. gada februārī šo kriminālprocesu atjaunoja, jo bija saņēmusi sūdzību par policijas iepriekš pieņemto lēmumu.

Atjaunotais kriminālprocess tika nodots izmeklēšanas turpināšanai Valsts policijā, un policija vairākus gadus lietu papildus izmeklēja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!