Delfi foto misc. - 51658
Foto: Valsts policija

Valsts policija (VP) aizvadītajā nedēļas nogalē aizturējusi kādu Latvijas valsts piederīgo, kurš par ātro kredītu ņemšanu bija policijas meklēšanā jau kopš 2014. gada, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pēdējos trīs gadus aizdomās turētais 24 gadus vecais vīrietis slēpās Kiprā, kur turpināja nelikumīgās darbības. Saistībā ar notikušo uzsākti 30 kriminālprocesi un šobrīd aizturētais atrodas apcietinājumā.

VP norāda, ka pirms vairākiem gadiem interneta vidē sāka uzdarboties kāda persona, kura sociālajos tīklos iedzīvotājiem piedāvāja darbu, kas saistīts ar dokumentu apstrādi.

Kad cilvēki bija izrādījuši interesi par piedāvājumu, ļaundaris, lai it kā varētu interesentus iekārtot darbā, aicinājis atsūtīt savus internetbankas piekļuves datus – lietotājvārdu, paroli un kodu kartes fotogrāfiju. Kad no neapdomīgajiem darba kārotājiem bija ieguvis prasīto, viņš nelegāli izmantoja iegūtos datus, ņemot ātros kredītus.

Kā ierasts šādos gadījumos, par sakrājušos parādu kredītdevēji informēja personas, uz kuru vārdiem bija noformēti kredīti. Nesaprašanā esošie iedzīvotāji vērsās policijā.

Informāciju par šādiem gadījumiem saņēma vairāki iecirkņi Rīgas reģiona pārvaldē, Latgales reģiona pārvaldē un Vidzemes reģiona pārvaldē.

VP noskaidroja, ka minētos noziegumus, visticamāk, izdarījis 1992. gadā dzimis Latvijas valsts piederīgais, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem. Slēpjoties no policijas, pirms aptuveni trīs gadiem jaunais vīrietis bija pārcēlies uz dzīvi Kiprā, kur turpināja nelikumīgās darbības.

Veicot mērķtiecīgu darbu aizdomās turētā vīrieša meklēšanā, VP šā gada decembrī noskaidroja, ka viņš ir ieradies Latvijā, kur apmeties kādā īres dzīvoklī Rīgā. Sestdien, 10. decembrī, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa policistiem aizdomās turēto vīrieti aizturēja.

Pašreizējā informācija liecina, ka no nelikumīgajām darbībām ir cietušas daudzas kredītiestādes, un kopējā izkrāptā naudas summa mērāma desmitos tūkstošu eiro.

Saistībā ar notikušo uzsākti 30 kriminālprocesi, kas kvalificēti pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas – par krāpšanu, 193. otrās daļas – par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu un 193.1 pirmās daļas – par tādu datu iegūšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli.

Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!