Tiesas sēde ilga gandrīz deviņas stundas un Sprūds pēc lēmuma no komentāriem atturējās.
Savukārt viņa advokāts Jānis Rozenbergs skaidroja, ka patlaban nav zināmi jaunie apstākļi un motivācija, kāpēc Sprūds paturēts apcietinājumā. Visticamāk, ar pilno lēmumu lietas dalībnieki varēs iepazīties pirmdien. Vienlaikus advokāts pauda viedokli, ka apcietinājuma turpmāka piemērošana, viņaprāt, nav izskatīta taisnīgā tiesas procesā, jo aizstāvības pusei nav bijusi dota iespēja iepazīties ar lietas materiāliem, kas pamato apcietinājuma nepieciešamību.
Līdz ar to advokāts uzskata, ka nav ievērotas pušu taisnīgas tiesības. Rozenbergs arī apsver iespēju vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
Lēmums par apcietinājuma turpināšanu nav pārsūdzams. Tālākā procesuālā kārtība paredz, ka procesa virzītājs - Valsts policija - pati var pārskatīt un lemt mainīt drošības līdzekli divu mēnešu laikā vai arī pēc diviem mēnešiem tas jāpārskata tiesai.
Rozenbergs atklāja, ka Sprūds līdz šim liecības policijai nav sniedzis un kriminālprocesu uzskata par nepamatotu.
Jau ziņots, ka jūnija sākumā vienlaikus ar Sprūdu Valsts policija aizturēja arī likvidējamās "Trasta komercbankas" likvidatoru - maksātnespējas administratoru Ilmāru Krūmu un uzņēmēja Jūlija Krūmiņa finansistu Jorenu Raitumu. Tajā pašā dienā citā kriminālprocesā par kukuļa izspiešanas mēģinājumu aizturēja arī Sprūdam un Krūmam labi pazīstamo administratoru Nauri Durevski.
9. jūnijā tiesa nolēma visiem aizturētajiem kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu, bet jau 12. jūlijā apcietinājums pret drošības līdzekli, kas nav saistīts ar apcietinājumu, tika grozīts Raitumam. Savukārt 26. jūlijā no apcietinājuma tika atbrīvots arī Krūms.
Sprūda advokāts Jānis Rozenbergs žurnālam "Ir" pastāstījis, ka, lemjot par drošības līdzekļa maiņu Sprūdam, tiesas darba kārtībā varot parādīties jautājums par Sprūda atbrīvošanu pret drošības naudu. Viņš gan neatklāja, cik Sprūds būtu gatavs maksāt drošības naudā, bet piementināja, ka miljoni tie nebūšot, jo jāņem vērā Sprūda rocība.
Jau vēstīts, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) bija aizturējusi un par aizdomās turētajiem atzinusi maksātnespējas administratorus Sprūdu, Krūmu un Durevski, kā arī finansistu Raitumu.
Zināms, ka ENAP sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar likvidējamās "Trasta komercbankas" administratoru Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Otrajā lietā figurē Durevskis, par kura inkriminēto noziegumu nekas šobrīd publiski nav zināms.
Pēc ENAP veiktajām aizturēšanām Maksātnespējas administrācija šonedēļ atstādināja no amata Sprūdu, Krūmu un Durevski.
Žurnāla rīcībā esošā informācija liecina, ka "Trasta komercbankas" likvidators Krūms un procesam piesaistītais Sprūds, iespējams, tiek turēti aizdomās par naudas izspiešanu no kreditoriem, prasot cedēt daļu no prasījuma summas likvidatora un viņa komandas noteiktām trešajām personām.
"Likvidatoram procesā ir liela vara - viņš var atzīt vai neatzīt kreditoru prasījumus, tāpat pieņem lēmumus par naudas izmaksu. Neoficiāli izskanējis, ka šobrīd krimināllietā figurē vismaz divu kreditoru - "Ergo Tec LLP" un "Fairwood Import LLP" - vārdi. Šo Lielbritānijā reģistrēto kompāniju īpašnieki paslēpti ārzonās Seišelu un Menas salās," ceturtdien vēstīja žurnāls "Ir".
Tāpat jau ziņots, ka starp aizdomās turētajiem Sprūds ir arī kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu "Dzimtā sēta" un "Peltes īpašumi" maksātnespējas procesos. Šajā kriminālprocesā aizdomās turēto vidū ir arī Sprūda dzīvesbiedre, maksātnespējas procesa administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK ģenerālsekretārs Aigars Lūsis. Kopumā šajā procesā par aizdomās turētajiem atzītas sešas personas.
Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors veic pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamiem pārkāpumiem "Dzimtā sēta" un "Peltes īpašumi" maksātnespējas procesos. Finanšu policijas pārvaldes darbinieki prokurora uzdevumā 9. jūnijā minētajā kriminālprocesā veica deviņas kratīšanas. Šajā pašā dienā par aizdomās turētajām tika atzītas divas personas pēc Krimināllikuma panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Turklāt tika aizturēta sertificēta maksātnespējas administratore, kura nākamajā dienā atzīta par aizdomās turēto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.