Saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par iespējamiem krāpšanas gadījumiem ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā līdzīgi kā citas iesaistītās puses – Ekonomikas ministrija un AS "Sadales tīkls – arī SIA "Rīgas Enerģija" vērsusies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā un Valsts policijā, tomēr atšķirībā no citiem "Rīgas Enerģija" lūgusi pārbaudīt "nelikumīgo un melīgo" vēršanos pret uzņēmumu.
"Vēršamies pie jums saistībā ar publiski izskanējušām ziņām par SIA "Rīgas enerģija" it kā pieļautajiem likuma pārkāpumiem. Uzskatām, ka šobrīd notiek aktīva pretlikumīga vēršanās pret uzņēmumu ar mērķi samazināt uzņēmuma vērtību un trešajām personām pārņemt kontroli pār uzņēmumu. Esam saņēmuši signālus, kas liek tā domāt," publiskā paziņojumā iesniegumu Ģenerālprokuratūrā komentējis "Rīgas enerģijas" valdes priekšsēdētājs Valdis Šaplaks.
Uzņēmums apgalvo, ka tā valde guvusi pierādījumus, ka 15. oktobrī TV3 raidījumā "Nekā personīga" demonstrēti video kadri, kuros minētais filmēšanas datums neatbilst patiesībai, un ir sagrozīt, lai apzināti maldinātu sabiedrību. Tāpat uzņēmums apgalvo, ka pretēji raidījumā minētajam "Rīgas enerģijas" koģenerācijas stacijā ir uzstādīta gan turbīna, gan visas citas elektroenerģijas ražošanai nepieciešamās iekārtas, noliktavā atrodas nepieciešamā šķelda un tā tiek kurināta. Par to klātienē 18. oktobrī pārliecinājušies Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji, ar pieaicinātiem speciālistiem no uzņēmuma "Sadales tīkls", Būvniecības Valsts kontroles biroja (BVKB) un klātesot zvērinātam tiesu izpildītājām, kas fiksējis minētos faktus. EM pārstāvjiem pieeja koģenerācijas stacijai nodrošināta nekavējoties pēc pirmā pieprasījuma, tāpat uzrādīta pieprasītā dokumentācija un koģenerācijas stacijas iekārtas, teikts "Rīgas Enerģijas" paziņojumā. Pēc pārbaudes uzņēmums arī saņēmis BVKB pārbaudes aktu, kurā fiksēti apsekošanas laikā konstatētie augstākminētie fakti.