Aizdomās turētā statusu nosaka brīdī, kad, balstoties uz pierādījumiem, ir pamats pieņēmumam, ka persona varēja izdarīt noziedzīgu nodarījumu. Šis statuss nav apsūdzība, kura jau apgalvo, ka noziegums ir noticis, lūgts komentēt aizdomās par kukuļņemšanu turētā Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmāra Rimševiča izteikumus par krimināllietas pasūtījuma raksturu, žurnālistiem sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
Ģenerālprokurors aicināja nesteigties notikumiem pa priekšu un ļaut procesam ritēt savu gaitu, vienlaikus norādot, ka viņa rīcībā nav informācijas, ka Rimšēviča krimināllieta būtu pasūtījums. Turklāt pēc Kalnmeiera domām šādam apgalvojumam būtu nepieciešams vairāk argumentu nekā izskanējis līdz šim.
Vaicāts par Rimšēviča lēmumu, neskatoties uz viņam piemēroto drošības līdzekli – noteiktas nodarbošanās aizliegumu –, neatkāpties no amata, Kalnmeiers norādīja, ka šo LB prezidenta lēmumu ietekmēt nevar. Viņš skaidroja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Rimšēvičam izskaidrojis ierobežojumus, ko uzliek konkrētais drošības līdzeklis, un personas izvēle ir to ievērot vai neievērot.