Delfi foto misc. - 59412
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien atkal atlika tās dēvētās "Latvenergo" kukuļošanas pamatlietas skatīšanu. Šoreiz lieta atlikta advokātes Allas Ignatjevas slimības dēļ.

Ignatjeva lietā ir aizstāve apsūdzētajam Jevgenijam Levinam. Nākamā tiesas sēde paredzēta 30. maijā.

Piektdien uz tiesas sēdi kā liecinieks bija ieradies Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols. Tā kā sēde šodien atlikta, tad viņš liecinās 6. jūnijā.

Iepriekš tiesas sēde tika atlikta apsūdzētā uzņēmēja Andra Deniņa sievas nāves dēļ. Tajā sēdē bija plānots uzklausīt cietušās AS "Latvenergo" pārstāvi.

"Latvenergo" kukuļošanas pamatlietā prokuratūra apsūdzības cēlusi biznesa konsultantam Andrejam Livanovičam, bijušajam "Latvenergo" prezidentam Kārlim Miķelsonam un kādreizējam "Latvenergo" viceprezidentam Aigaram Meļko, kā arī bijušajai "Latvenergo" amatpersonai Ērikam Priedniekam, kurš bija TEC-2 rekonstrukcijas projekta direktors. Tāpat apsūdzēto sola lietā sēdies Miķelsona znots Kristaps Štrauss un ekonomists un uzņēmējs Andris Deniņš , kā arī Mehdi Haji Javad (Mehdi Hadži Džavada), Roberto Gerosa, Jevgenijs Levins, Jūlija Mogiļevska, Maksims Ter-Oganesovs un Jānis Muktupāvels.

Miķelsons apsūdzēts par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un kukuļņemšanu lielā apmērā. Arī Meļko un Priedniekam celtas apsūdzības par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas izraisījusi smagas sekas, sadārdzinot sešus konsultāciju līgumus kopā par 452 0811 eiro, ar Spānijas uzņēmumu noslēgtos līgumus kopā par 24 796 966 eiro un ar Turcijas uzņēmumu noslēgto līgumu par 11 289 222 eiro.

Saistībā ar Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC) abās kārtās noslēgtajiem sešiem konsultācijas līgumiem un Rīgas otrās TEC pirmās kārtas būvniecības un apkopes un uzturēšanas līgumiem trīs bijušās amatpersonas pieņēmušas kukuli kopā 3 967 167 eiro apmērā. Amatpersonas arī apsūdzētas par to, ka saistībā ar Rīgas otrās TEC otrās kārtas būvniecības līgumu pieņēmušas daļu no kukuļa - 191 392 eiro apmērā.

Miķelsonam un Meļko apsūdzības celtas arī par organizētā grupā izdarītu noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā ar citiem organizētās grupas dalībniekiem, kopskaitā astoņām personām, kopā legalizējot 8 252 513 eiro.

Livanovičam apsūdzība celta par Miķelsona, Meļko un Priednieka izdarīto dienesta pilnvaru pārsniegšanas atbalstīšanu un kukuļdošanu lielā apmērā bijušajām "Latvenergo" amatpersonām. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanu un par tirgošanos ar ietekmi saistībā ar līgumiem, kas noslēgti starp "Latvenergo" un Šveices, Spānijas un Turcijas uzņēmumiem.

Ārvalstu uzņēmējiem, kuri bija iesaistīti "Latvenergo" amatpersonu slēgtajos darījumos, Gerosam un Džavadam apsūdzības celtas par tirgošanos ar ietekmi saistībā ar "Latvenergo" un Šveices uzņēmuma starpā noslēgtajiem sešiem konsultāciju līgumiem. Pret šo Šveices uzņēmumu sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu.

Levinam apsūdzība celta par to, ka viņš atbalstīja tirgošanos ar ietekmi, kas notika saistībā ar "Latvenergo" un Turcijas uzņēmuma starpā noslēgto līgumu. Štrausam un Deniņam, fiktīvos darījumos iesaistītajiem Mogiļevskai, Ter-Oganseovam un Muktupāvelam apsūdzības celtas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā un personu grupā.

Neviena no apsūdzētajām fiziskajām personām savu vainu tiem inkriminētajos noziegumos neatzīst.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!