Lietu par mēģinājumu ar autobusu no Francijas ievest Latvijā narkotikas skatīs jūnijā
Foto: DELFI
Zemgales rajona tiesa Bauskā līdz jūnijam atlikusi krimināllietas izskatīšanu par narkotiku pārvietošanu lielā apmērā pāri Latvijas robežai, kurā apsūdzēts kāds jau agrāk tiesāts vīrietis, informēja tiesas priekšsēdētajas palīdze Sanita Grinšpone.

Šonedēļ pierādījumu pārbaudei bija nozīmēta pirmā tiesas sēde, taču uz to neieradās apsūdzētais. Tāpēc lietas iztiesāšana atlikta līdz 28.jūnija plkst.10.

Tiesas publiskotā informācija liecina, ka lietu izskatīs tiesnese Lilita Kosoja. Apsūdzētais lietā ir Agris Berkolds.

Jau ziņots, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais vīrietis pēc atbrīvošanas no soda izciešanas Rīgas Centrālcietumā sazinājās ar kādu personu, kura apsūdzētajam piedāvāja nopelnīt 300 eiro par to, ka viņš aizbrauks uz Strasbūru Francijā un atvedīs uz Latviju narkotiskās vielas.

Persona iedeva apsūdzētajam vīrietim naudu autobusa biļetei, kā arī 640 eiro, kurus Strasbūrā bija jānodod cilvēkam, kurš viņu tur sagaidīs. Apsūdzētais ar maršruta autobusu aizbrauca uz Strasbūru. Tur viņu satika persona, kura pret naudu nodeva somu ar tajā paslēptām 167 narkotisko vielu tabletēm, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka. Apsūdzētais paņēma somu un ar maršruta autobusu devās atpakaļ uz Rīgu, kad aiz Lietuvas-Latvijas robežas Valsts ieņēmuma dienesta Muitas policijas pārvaldes darbinieki, veicot pasažieru muitas kontroli, atrada un izņēma minētās narkotiskas.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 190.1.panta otrās daļas par preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai, ja tas izdarīts lielā apjomā, par ko draud brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem. Vīrietim izvirzīta apsūdzība arī pēc Krimināllikuma 253.1.panta trešās daļas par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tā izdarīta lielā apjomā, par ko draud brīvības atņemšana no pieciem līdz 15 gadiem.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!