Bijusī Valsts policijas (VP) augsta ranga amatpersona atzīta par aizdomās turamo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzsāktajā kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā un par iespējamu izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 200 000 eiro apmērā, portālu "Delfi" informēja VID.
VID uzskata, ka šī persona atbalstījusi kādu grupējumu, kas valstij nodarījis zaudējumus vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.
Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šī bijusī policijas amatpersona ir Sanita Bite, kura laikā no 2009. gada līdz 2011. gada februārim ieņēma Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieces un Kriminālpolicijas biroja priekšnieces amatu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde un VID šo informāciju nekomentēja.
VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, automašīnās un birojos, izņēma nozīmīgus pierādījumus, kā arī skaidru naudu.
Sākti arī divi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai un uzlikts arests aizdomās turētajām personām piederošām uzņēmumu kapitāldaļām un vienam nekustamajam īpašumam. Uzņēmums, caur kuru veiktas nelikumīgās darbības, sniedzis apsardzes un juridiskos pakalpojumus.
Par aizdomās turētajiem atzītas divas personas, no kurām viena ir bijusī VP amatpersona, kura noziedzīgās darbības veica, izmantojot amatā iegūto informāciju un pieredzi. Noskaidrots, ka bijusī policijas darbiniece atbalstījusi un konsultējusi vēl kādu grupējumu, kas izkrāpis naudu ziedu vairumtirdzniecības biznesā.
Grupējums izveidojis fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas.
Tāpat tas legalizējis noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus, izveidojot naudas līdzekļu pārskaitīšanas mehānismu caur vairāku fiktīvu uzņēmumu norēķinu kontiem gan Latvijas, Igaunijas un Čehijas kredītiestādēs, tādējādi maskējot noziedzīgi iegūtās naudas patieso izcelsmi un piederību.
Grupējumā darbojušās 12 personas.
Fiktīvo darījumu ķēdē tika iesaistīti aptuveni 17 gan reāli strādājoši, gan fiktīvi Latvijā reģistrēti uzņēmumi.
Laika periodā no 2016. gada jūlija līdz šā gada septembrim, izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.