Tiesas sēde par drošibas līdzekļa piemērošanu aizturētajam Martinsonam - 4
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas pirmdien pieņemtais lēmums paturēt apcietinājumā pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" iepirkumu krimināllietā apcietināto uzņēmēju Māri Martinsonu ir "klaji nepamatots", medijiem izplatītā paziņojumā norādījis Martinsona advokāts Didzis Vilemsons.

''Māris Martinsons pilnībā noraida jebkādus pārkāpumus vai nelikumīgas darbības. Turklāt gandrīz divus mēnešus pēc apcietināšanas tā arī nav skaidrs, kas tieši ir Martinsonam inkriminētais pārkāpums,'' paziņojumā savu nostāju izklāstījis Vilemsons.

Portāls "Delfi" jau ziņojis, ka Vilemsons iesniedzis sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) saistībā ar, viņaprāt, nepamatoto drošības līdzekļa piemērošanu viņa klientam. Otrdienas rītā izplatītajā paziņojumā advokāts atkārtoti norāda, ka aizstāvēs Martinsona tiesības ECT un skaidro, ka ''apsūdzības puse apcietinājumā esošam cilvēkam pat necenšas paskaidrot, kādu iemeslu pēc viņš ticis ieslodzīts''.

Advokāts paziņojumā skaidro, ka ECT savos lēmumos iepriekš norādījusi, ka apsūdzības uzturētājam jāinformē apcietinātais vai viņa pārstāvis par apsūdzības puses argumentiem vai viedokli, lai tiem būtu iespēja atbildēt uz šiem argumentiem. Tāpat aizstāvībai jābūt garantētai pieejai lietas materiāliem, uz kuriem apsūdzības uzturētājs balsta savus argumentus. ''Tas joprojām nav noticis, liekot domā vai nu par to, ka faktiski nekādu lietas materiālu nav vai arī par ļoti nopietnu pārkāpumu,'' teikts Vilemsona paziņojumā. Atsaucoties uz ECT iepriekš pausto, aizstāvības īstenotājs pauž, ka tad, ja pusēm netiek dotas vienādas iespējas, process nav objektīvs un pārkāpj Eiropas Cilvēktiesību konvenciju.

''Jau iepriekš esmu paudis, ka iespēju robežās iepazīstoties ar lietas materiāliem, varu teikt, ka tā ir baltiem diegiem šūta – nav skaidrs mana klienta nodarījums, nav skaidrs, kā šis šķietamais pārkāpums ir veikts un kurš būtu guvis kādu labumu no tā,'' apgalvo Vilemsons, ''tai skaitā nav skaidrs, kā M. Martinsons būtu varējis atbalstīt kukuļdošanu amatpersonai, ja tā arī nav pateikts, kura amatpersona šo kukuli būtu saņēmusi.''

Jau ziņots, ka KNAB novembrī sāka kriminālprocesu saistībā ar "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem. KNAB veica procesuālās darbības, tostarp vairāk nekā 30 kratīšanas. Kriminālprocesā aizturētas kopumā astoņas personas – sešas Latvijā, bet divas Polijā.

Aizturētās personas ir nu jau bijušais Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētāj Leons Bemhens, uzņēmējs Māris Martinsons, "Rīgas satiksmes" Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, Čehijas uzņēmuma "Škoda Transportation" komercdirektors Vladislavs Kozaks, SIA "Alkom-Trans" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Krjačeks, uzņēmuma "Tram Servis Riga" valdes locekle Elīna Kokina un viņas biznesa partneris Edgars Teterovskis.

Ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis sākotnēji piemērots vien Kokinai, pārējiem tika piemērots apcietinājums.

Pārskatot drošības līdzekļus apcietinātajiem, no apcietinājuma atbrīvots Krjačeks. Savukārt Kozaku, Volkinšteinu un Bemhenu tiesa pērnā gada nogalē nolēma paturēt apcietinājumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!