Aizdomās par vairāk nekā 4 miljonu eiro izkrāpšanu aiztur piecus cilvēkus
Foto: LETA

Valsts policija aizdomās par vairāk nekā četru miljonu eiro izkrāpšanu un naudas legalizāciju otrdien, 19. martā, veic kratīšanas dažādās vietās Latvijā un aizturējusi piecas personas, portālam "Delfi" pavēstīja policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Ilze Jurēvica.

Portāls "grani.lv" raksta, ka starp aizturētajiem ir Daugavpils uzņēmējs Vladislavs Drīksne (foto), kura dzīvesvietā Daugavpilī veikta kratīšana.

"Šodien Valsts policija veic vairākas kratīšanas dažādās vietās Latvijas teritorijā iepriekš sāktā kriminālprocesa ietvaros pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas un Krimināllikuma 195. panta 3. daļas par iespējamām krāpnieciskām darbībām ar mērķi nepamatoti saņemt naudas līdzekļus no Eiropas Savienības Reģionālā attīstītības fonda, izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras(LIAA) programmas sniegtās iespējas, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju," pastāstīja Jurēvica.

Kriminālprocesā patlaban tiek veiktas procesuālās darbības, tai skaitā vairākas kratīšanas. Šobrīd Valsts policija aizturējusi piecas personas aizdomās par naudas līdzekļu izkrāpšanu un iespējamu tās legalizēšanu vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, tāpēc izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus likumsargi patlaban nesniedz.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) otrdien raidījumam "1:1" pauda, ka krāpšanā iesaistīti arī LIAA darbinieki. "Pašlaik daudz nevaru pastāstīt, tādēļ, ka tas ir noticis šodien, un, iespējams, izmeklēšanas interesēs informācija vēl netiek atspoguļota, bet katrā ziņā ir zināms, ka tur ir iesaistīti arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras darbinieki," viņš pastāstīja.

Ministrs ir sazinājies ar LIAA vadītāju Andri Ozolu un tuvākajā laikā plāno ar viņu tikties, lai spriestu par to, kas īsti ir noticis un, kā vaina un atbildība ir šajā jautājumā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Drīksnem pieder vairāki uzņēmumi. Viņš ir viens no īpašniekiem ir AS "Ditton pievadķēžu rūpnīca". Viņam pieder arī uzņēmums "Ditton nams". Ar "Ditton pievadķēžu rūpnīcu" aģentūrai LETA nav izdevies sazināties.

2011. gada oktobrī Daugavpilī tika atklāta SIA "Ditton Chain" jaunā rūpnīca. Ar Eiropas Savienības (ES) un bankas "Citadele" piešķirto finansējumu Latgales uzņēmumā "Ditton Chain" kopš 2010. gada aprīļa tika veikta ražošanas telpu rekonstrukcija, uzstādītas jaunās ražošanas iekārtas un sākta augstas kvalitātes auto pievadķēžu ražošana eksportam.

Foto: LETA. Rūpnīcas atklāšana. Vladislavs Drīksne (pirmais no labās).

Projekta kopējās izmaksas bija vairāk nekā 7,2 miljoni latu (10,245 miljoni eiro), no kuriem trīs miljoni latu (4,27 miljoni eiro) bija ES Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējums un vairāk nekā trīs miljoni latu (4,27 miljoni eiro) - bankas "Citadele" piešķirtais finansējums. Atlikušo projekta realizācijai nepieciešamo finansējumu uzņēmums nodrošināja no saviem līdzekļiem.

"Ditton Chain" īpašnieki līdz 2018. gada maijam bija SIA "Ditton Holding" (85%) un "Ditton pievadķēžu rūpnīca" (15%). Kopš 2018.gada maija "Ditton Chain" nosaukums ir SIA "Tool Industry" un uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SIA "Meteor Holding". Uzņēmuma patiesais labuma guvējs kopš 2018.gada marta ir Jurijs Batura.

Uz jautājumu, vai LIAA var apstiprināt, ka Valsts policijas pēc LIAA iesnieguma sāktais kriminālprocess par vairāk nekā četru miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem, ir saistīts ar Daugavpils SIA "Ditton Chain" īstenotajiem projektiem, LIAA vadītājs Andris Ozols norādīja, ka "LIAA saistībā ar šo uzņēmumu sniegusi detalizētu informāciju tiesībsargājošajām iestādēm un cieši ar tām sadarbojas".

Sīkākus komentārus Ozols nevarēja sniegt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!