Visiem pieciem šonedēļ aizturētajiem pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) darbiniekiem piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.
Jau ziņots, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) pirmdien aizturēja četri RNP darbiniekus, bet otrdien – vienu.
Aģentūra LETA ziņoja, ka daļa no aizturētajiem ir darbinieki no uzņēmuma teritoriālajiem iecirkņiem.
Jau vēstīts, ka iepriekš šajā kriminālprocesā tika aizturētas divas personas, no kurām firmas "Liftu alianse" īpašniekam Igoram Babkinam piemērots apcietinājums, bet otram aizturētajam Valsts policija piemērojusi ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.
Pagājušajā nedēļā Valsts policija veica procesuālas darbības RNP galvenajā ēkā Aleksandra Čaka ielā 42. Uzņēmumā apgalvoja, ka procesuālo darbību laikā policijas darbinieki izņēmuši dokumentus, kuru iztrūkums neietekmēs RNP darbu pārvaldīšanas pakalpojuma sniegšanā klientiem.
Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija liecināja, ka procesuālās darbības varētu būt saistītas ar kādu uzņēmumu, kas ir ieguvis tiesības apkalpot RNP apsaimniekoto daudzdzīvokļu namu liftus.
Jau vēstīts, ka iepriekš šajā kriminālprocesā tika aizturētas divas personas, no kurām firmas "Liftu alianse" īpašniekam Igoram Babkinam piemērots apcietinājums, bet otram aizturētajam Valsts policija (VP) piemērojusi ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.
RNP pieder Rīgas domei. 2018. gadā uzņēmums strādājis ar 59,05 miljonu eiro apgrozījumu un 1,09 miljonu eiro peļņu. Uzņēmuma valdē strādā četri cilvēki – pagaidu valdes priekšsēdētājs Saulītis, valdes loceklis Andris Pāvilsons, Rīgas domes Īpašuma departamenta juriste Irīna Miķelsone un kādreizējais VSIA "Daugavas stadions" valdes loceklis Elmārs Martinsons.
Pērn namu apsaimniekošanas uzņēmums AS "Hausmaster" un liftu ražotājs AS "Latvijas lifts-Šindlers" vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ar lūgumu izvērtēt RNP liftu iepirkumu.
Iesniegumā tik norādīts, ka "Hausmaster" kopā ar "Latvijas lifts-Šindlers" piedalījās pārvaldnieka organizētajā konkursā "Liftu tehniskā apkope, plānoto un avārijas remontdarbu veikšana". Konkursa prasības paredzēja, ka ir nepieciešami 134 speciālisti un, lai kvalificētos šim konkursam, finanšu apgrozījumam pēdējo triju gadu laikā jābūt 8 300 000 eiro. Taču visi iesniegtie piedāvājumi, ieskaitot "Hausmaster" un "Latvijas lifts-Šindlers" piedāvājumu, tika noraidīti un konkurss izbeigts.
Neskatoties uz to, RNP divu nedēļu laikā pēc konkursa izbeigšanas organizēja jaunu konkursu - sarunu procedūru, kurā tika uzaicināti piedalīties vairāki uzņēmumi - SIA "Vidzemes lifts", SIA "Avva", SIA "Kone lifti Latvija", SIA "Lifts" un SIA "LVS centrs". "Hausmaster" un "Latvijas lifts-Šindlers" iesniegumā tiesībsargājošajām iestādēm norādīja, ka daļai no šiem uzņēmumiem ir tikai divi-trīs darbinieki, un dažu šo uzņēmumu apgrozījums nav lielāks par 50 000 eiro.
"Neskatoties uz to, ka "Latvijas lifts-Šindlers" un "Hausmaster" bija nepieciešamā kvalifikācija un resursi, lai piedalītos sarunu procedūrā, mēs nesaņēmām uzaicinājumu tajā piedalīties. Rezultātā līgums par liftu uzturēšanu, plānveida un avārijas remontu pakalpojumiem nākamo divu gadu laikā 8 300 000 eiro apmērā tika piešķirts SIA "Liftu alianse" - uzņēmumam bez pietiekamas pieredzes un resursiem šādu līgumsaistību izpildei, kuram ir tikai astoņi darbinieki," bija teikts iesniegumā.
"Tā kā uzņēmums ir plaši pazīstams, mums ir bažas, ka konkursa procedūra jau no paša sākuma tika organizēta konkrēta uzņēmuma interesēs un RNP veica savas darbības, radot godīgas konkurences pārkāpumu," bija norādīts iesniegumā.
Tā laika RNP valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs paziņoja, ka uzņēmumu vēršanās tiesībsargājošajās iestādēs ir nomelnošanas kampaņa.