Pirmdien, 27. aprīlī, Valsts policijas Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļa pabeigusi izmeklēšanu un nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret trīs personām kriminālprocesu par sutenerismu kādā Jūrmalas naktsklubā, portāls "Delfi" uzzināja policijā.
Kriminālprocess sākts 2018. gada maijā. Tā paša gada oktobrī Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas aizdomās par sutenerismu, kurš tika organizēts kāda Jūrmalas naktskluba aizsegā, aizturējušas 1967. gadā dzimušu vīrieti un 1968. gadā un 1985. gadā dzimušas sievietes.
Nakts klubā striptīza un šova programmas aizsegā kluba klientiem bija iespējams saņemt seksuālus pakalpojumus par maksu kluba telpās. Tāpat kluba apmeklētājiem par konkrētu samaksu uz noteiktu laiku tika dota iespēja šīs dejotājas "izpirkt" ārpus naktskluba. Daļa no ienākumiem par prostitūcijas pakalpojumiem saņēma naktskluba faktiskais īpašnieks un kluba administrators, noskaidrojusi policija.
Likumsargi norāda, ka konkrētais naktsklubs darbojies ilgstoši. Divas no aizturētajām personām policijas redzeslokā nonākušas atkārtoti un iepriekš jau bija sodītas par analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem.
Valsts policijas ONAP darbinieki šajā pat naktsklubā jau 2013. gadā bija veikuši procesuālās darbības un abus sutenerisma rūpala uzturētājus, 1967. gadā dzimušo vīrieti un 1968. gadā dzimušo sievieti, aizturējuši.
Tiesa abām personām toreiz piesprieda sodu – pieci gadi nosacītas brīvības atņemšanas ar pārbaudes laiku uz pieciem gadiem. Tomēr abām personām piespriestais sods nav bijis šķērslis un nelikumīgās darbības tika turpinātas.
2018. gadā sāktajā kriminālprocesā likumsargi uzlikuši arestus vairākiem nekustamajiem īpašumiem, mantai un naudas līdzekļiem 643 570 eiro kopvērtībā.
2018. gada 7. maijā saistībā ar notikušo pret visiem aizturētajiem sākts kriminālprocess un visas trīs personas atzītas par aizdomās turētajiem pēc Krimināllikuma 165. panta 3. daļas par sutenerismu, ko veikusi organizēta grupa.
Par šādu noziegumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.
Papildus tam 1967. gadā dzimušais vīrietis atzīts par aizdomās turēto arī pēc Krimināllikuma 195. panta 3. daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kas veikta lielā apmērā.
Par šādu noziegumu paredzēta atbildība ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.