Rīgas rajona tiesa par vainīgiem kopā atzina četras personas.
Vēl vienu ģimenes locekli tiesa lēma sodīt ar nosacītu brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem, kā arī noteikt pārbaudes laiku uz vienu gadu, bet kādu citu personu tiesa sodīja ar brīvības atņemšanu uz deviņiem mēnešiem, kā arī noteica pārbaudes laiku viena gada garumā.
Tāpat viena persona tika atzīta par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 228. panta pirmajā daļā un sodīja viņu pēc šī panta ar piespiedu darbu uz 280 stundām.
Jau vēstīts, ka 2020. gada aprīlī vienai no apsūdzētajām sievietēm sākās dzemdības un mājas apstākļos piedzima dzīva meitenīte. Sieviete ar šķērēm pārgrieza nabas saiti un slepkavības nolūkā jaundzimušo ielika plastikāta iepirkuma maisā, kuru aizsēja. Maisu ar bērna līķi viņa iznesa no mājas un atstāja pie atkritumu bedres.
Vēlāk apsūdzētās sievietes vecmāmiņa atrada maisu ar bērna līķi, ietina viņu autiņā un apraka. Par notikušo tika pastāstīts radiniekiem, kuriem radās ideja padziļināt bedri, lai dzīvnieki bērna līķi nevar atrast, ko trīs reizes arī izdarīja, pēc kā apraka to pavisam citā vietā.
Tādējādi apsūdzētie rupji aizskāra sabiedrībā vispārpieņemtās morāles normas par attieksmi pret miruša cilvēka ķermeni, kas ir pasargājams no necienīgas un nelikumīgas rīcības.
Bērna māti prokuratūra apsūdzējusi par slepkavību pastiprinošos apstākļos, līķa apgānīšanu. Savukārt pārējās personas apsūdzētas par līķa apgānīšanu.
Sieviete ekspertīzē atzīta par pieskaitāmu.
Jau rakstīts, ka šogad februārī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks pastāstīja, ka pagājušajā gadā Latvija reģistrētas 55 slepkavības, tai skaitā četras mātes nogalinājušas savus jaundzimušos bērnus, kas ir satraucošs fenomens.
"Pagājušajā gadā ir konstatēts ļoti slikts fenomens, proti, kad mātes noslepkavo savus jaundzimušos. Pērn tādi bija četri gadījumi. Šajos gadījumos ir dažādi apstākļi, bet faktiski tas ir sieviešu nestabilais psihoemiocionālais stāvoklis. Turklāt trijos no šiem gadījumiem sievietēm šis bija pirmdzimtais," informēja Ruks.
VP priekšnieks toreiz minēja, ka minētos noziegumus pastrādājušajām sievietēm acīmredzot sievietēm bijušas socializācijas problēmas, adaptācijas traucējumi vai kādi citi depresīvi psiholoģiskie stāvokļi.