misc - 4307
Foto: Reuters/Scanpix

Šī gada 27. aprīlī īsi pirms pusnakts Jūrmalā Valsts policija (VP) par 1991. gadā dzimušas sievietes slepkavību aizturēja iespējamo vainīgo, 1980. gadā dzimušu vīrieti. Piektdien, 29. aprīlī, tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, portālu "Delfi" informēja policijas pārstāve Ance Rozīte.

Trešdien ap pusnakti VP tika saņemts izsaukums uz kādu adresi Jūrmalā, Tallinas ielā, kur noticis uzbrukums kādai sievietei. Nekavējoties uz notikuma vietu izbrauca likumsargi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja sievietes nāvi. Uz bojāgājušās sievietes ķermeņa bija daudz ievainojumu, kas nodarīti ar nazi.

Uzreiz pēc notikušā policija notikuma vietā aizturēja iespējamo vainīgo personu, 1980. gadā dzimušu vīrieti. Vīrietis aizturēšanas brīdī bija vairāk nekā vienas promiles stiprā alkohola reibumā un, iespējams, narkotisko vielu iespaidā, jo uzvedās ļoti neadekvāti un agresīvi, ar viņu nebija iespējams komunicēt, norāda VP.

Par slepkavību VP Jūrmalas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess, kas nodots tālākai izmeklēšanai slepkavību novēršanas un atklāšanas nodaļai.

Sieviete pēc darba bija devusies no vilciena stacijas "Sloka" uz savām mājām Jūrmalā, kad viņai uzbruka 1980. gadā dzimušais, bijušais dzīvesbiedrs un ar nazi izdarīja vismaz 51 dūrienu. Dūrieni veikti rokā, vēderā, krūškurvī un kaklā, nodarot viņai fiziskas sāpes un emocionālas ciešanas, kā rezultātā iestājās viņas nāve.

Par slepkavības aculiecinieku kļuva cietušās sievietes tagadējais dzīvesbiedrs, kurš tajā brīdī bija devies sagaidīt sievieti un, redzot uzbrukumu nekavējoties steidzās palīgā, aizturēja vainīgo personu un izsauca palīdzību.

Aizturētais 1980. gadā dzimušais vīrietis iepriekš jau vairākkārt bijis sodīts par dažāda veida noziegumiem. Piektdien, 29. aprīlī, tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Par šo gadījumu ir sākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 118. panta pirmā punkta – par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!