prostitūta
Foto: Shutterstock
Atklājot reliģiskās organizācijas aizsegā paverdzinātu cilvēku grupu, pērn Latvijā konstatēts pēdējo gadu lielākais cilvēktirdzniecības upuru skaits – 61. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, diskutējot par šo problējautājumu, Valsts policijas pārstāvji pauda bažas, ka bez jauniem rīkiem, lai kontrolētu sutenerismu, Rīga varētu kļūt par "seksa galvaspilsētu".

Saeimas komisijas sēdē starp deputātiem, NVO un policiju iezīmējās nevienprātība par cilvēktirdzniecības apkarošanas instrumentiem. Diskusijas dalībnieki runāja par to, kā un vai dažādi informatīvie bukleti un plakāti palīdz cilvēkiem nekļūt par cilvēktirdzniecības upuriem.

"Mēs varam par trīs, četriem miljoniem eiro katrā pastkastītē atsūtīt vēstuli, ka cilvēktirdzniecība ir ļaunums, bet vai tas kādam palīdzēs un kādu atturēs? Naudu var tērēt, bet jātērē pareizi," sacīja Saeimas deputāts Andrejs Judins (JV), uzsverot, ka valsts informatīvā resursa mājaslapa būs interesanta juristiem, pētniekiem, bet cilvēks ievainojamības stāvoklī, visticamāk, neatradīs sev vajadzīgo informāciju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!