Ekonomisko lietu tiesas sēde digitālās televīzijas krimināllietā - 1
Foto: LETA

Krievijas kriminālā autoritāte Romāns Osipjans, kuru iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP) pirms diviem mēnešiem iekļāva melnajā sarakstā, ir pārsūdzējis šo lēmumu, liecina portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija.

Portāls "Delfi" noskaidroja, ka Osipjana pieteikums tiks skatīts 19. oktobrī Administratīvajā apgabaltiesā. Lieta tiks skatīta slēgtā mutvārdu procesā.

Tāpat portālam "Delfi" zināms, ka juridiski Osipjanam vismaz sākotnēji bija nolīgti divi advokāti, no kuriem viena bija Alla Juraša.

Juraša portālam "Delfi" noliedza, ka pārstāvētu Osipjanu, uzsverot, ka viņa atrodama tiesu informācijas sistēmā, taču faktiski neveic aizstāvību.

"Delfi" iepriekš jau vēstīja, ka Osipjans ilgstoši saistīts ar Latvijas organizētās noziedzības pasauli. Viņu uzskata par Krievijas kriminālās autoritātes Vjačeslava Šestakova, kurš pazīstams arī kā "Sļiva", uzticības personu.

Jāpiebilst, ka tieši Juraša iepriekš pārstāvēju Šestakovu, kad viņš neveiksmīgi apstrīdēja savu iekļaušanu melnajā sarakstā 2012. gadā, liecina "Delfi" rīcībā esošā informācija.

Tāpat "Delfi" iepriekš vēstīja, ka Osipjans bijis cieši saistīts ar Sparānu, kurš šobrīd tiek turēts aizdomās gan par spiegošanu, gan par kukuļņemšanu. Arī Sparānu tiesas procesos pārstāv advokātu biroja "Berzins Juraša" juristi. Jāatzīmē, ka Sparāns 2020. gadā tika aizturēts pēc tam, kad restorānā "Erebuni" bija ticies ar Osipjanu.

"Erebuni" vērā ņemams arī tamdēļ, ka 2020. gadā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" tika noskaidrots, ka tieši no turienes tika piegādātas kontrabandas cigaretes pārdošanai Rīgas Centrāltirgū. Turklāt tur ar savu Krievijas specdienestu kuratoru regulāri tikās bijušais Saeimas deputāts Jānis Ādamsons, kurš apsūdzēts spiegošanā Krievijas labā.

"Lursoft" informācija liecina, ka Osipjans kopš 2019. gada ir apsardzes uzņēmuma SIA "Grand Force Security" viens no īpašniekiem. Jāatzīmē, ka 2018. gadā viens no šī uzņēmuma dibinātājiem bija "Konservatīvie" deputāts Juris Jurašs. Osipjanam uzņēmumā pieder 30% kapitāldaļu, bet atlikušie 70% pieder Danielai Kočetkovai. Jurašs apsardzes uzņēmumā darbojās no 2018. gada 23. janvāra līdz tā paša gada 3. septembrim, bet Osipjans kapitāldaļas ieguva 2019. gada 1. martā.

Portāls "Delfi" neizdevās sazināties ar Jurašu, lai iegūtu viņa komentāru.

Jau vēstīts, ka Sparāns un viņa sieva tiek apsūdzēti spiegošanā. Sākotnēji Sparāns tika aizturēts par kukuļņemšanu. LTV raidījums "de facto" iepriekš noskaidroja, ka Sparānam inkriminēta 35 000 eiro kukuļņemšana. Raidījums ziņoja, ka liecības pret Sparānu kukuļošanas lietā sniedzis Tukuma lidostas līdzīpašnieks, dažādās ieroču un stratēģisko preču tirdzniecības krimināllietās pavīdējušais Konstantīns Soloduha.

Savukārt 2020. gada 1. oktobrī 1. oktobrī Sparānam un viņa sievai izsniegta galīgā apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par spiegošanu. Apsūdzības izvirzītas, jo Sparāna mājās kratīšanas laikā tika atrasti atsevišķi valsts noslēpumu saturoši materiāli, kurus viņš bija ieguvis, vēl strādājot SAB.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!