Aiztur organizētu grupu, kura Latvijā ilgstoši realizējusi sintētiskos opeoīdus - 1
Foto: Valsts policija
Valsts policijai (VP) izdevies apturēt īpaši bīstamās sintētiskās narkotiskās vielas karfentanila izplatītāju grupu, kuru, atrodoties aiz restēm, vadījis kāds 1981. gadā dzimis vīrietis, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Procesuālo darbību laikā aizturētas piecas personas un izņemts ap 300 gramiem karfentanila – no šāda vielas apjoma iespējams izšķirt līdz pat 3000 devu un tās vidējā vērtība melnajā tirgū varētu būt vērtējama ap 60 000 eiro. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Karfentanils ir viens no spēcīgākajiem opioīdiem, un tā lietotāji sevišķi bieži mirst no pārdozēšanas. Viena vienība karfentanila ir 100 reižu spēcīgāka nekā tāda pati vienība fentanila, 5000 reižu spēcīgāka nekā heroīns un 10 000 reižu spēcīgāka nekā morfijs.

Kriminālprocess par iespējamu narkotisko (psihotropo) vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju lielā apmērā organizētā grupā tika ierosināts šī gada pavasarī.

Turpinot izmeklēšanu, šī gada 28. jūnijā aizdomās par noziedzīgo nodarījumu VP aizturēja piecas personas, kā arī veica vairākas sankcionētas kratīšanas gan personu dzīves vietās, gan transportlīdzekļos, tostarp arī pie personas, kura atradās ieslodzījumā.

Kratīšanas laikā atrasti un izņemti ap 300 gramiem karfentanila un 500 grami marihuānas. Izņemtajām vielām noteikta ekspertīze precīzai to sastāvu un apjomu noteikšanai. Tāpat arī veikto procesuālo darbību laikā kopumā izņemti finanšu līdzekļi 27 000 eiro apmērā, kriptovalūtas maciņš, dažādi datu nesēji, mobilie tālruņi, SIM kartes un citi priekšmeti, kam var būt pierādījumu nozīme izmeklēšanā.

Kriminālprocesā piecām personām piemērots aizdomās turēto statuss – 1957. gadā dzimušam vīrietim un 1981. gadā dzimušajam grupas līderim, arī 1958. gadā dzimušai sievietei un divām 2003. gadā dzimušām jaunietēm. Vēl vienai personai, 1984. gadā dzimušai sievietei, šobrīd piemērots statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Diviem no aizdomās turētajiem šobrīd ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet pārējiem – ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas un par šo nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un patlaban, izmeklēšanas interesēs, Valsts policija plašākus komentārus nesniedz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!