Jūrmala pludmale
Foto: Shutterstock

Valsts policijā (VP) sākti divi administratīvie procesi par kāda atpūtnieka uzvedību Jūrmalā, kad tas iesaistījās rupjā verbālā konfliktā ar vietējās pašvaldības policistiem, kā arī glābējiem, izmantojot necenzētu leksiku, izriet no iekšlietu ministra Māra Kučinska (AS) rakstītā tviterī.

Viņš norādījis, ka visu iesaistīto personības tiks noskaidrotas, un konsekvences būs atbilstošas Latvijas likumiem. Jāpiebilst, ka video dzirdama necenzēta leksika.

Jūrmalas policijas stāsts


Toties Jūrmalas pašvaldības policijā skaidroja, ka Dzintaru pludmalē todien atradās vairākas personas, iespējams, alkohola reibumā, kuras pārkāpa sabiedrisko kārtību, spēlēja futbolu, ar bumbu trāpot citiem pludmales apmeklētājiem un klaji ignorēja citu atpūtnieku lūgumus to pārtraukt.

Ierodoties notikuma vietā, Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieki sastapa personas, kuras atbilda iepriekš sniegtajam aprakstam. Jūrmalas pašvaldības policijas inspektore personām izteica aizrādījumu un lūdza ievērot sabiedrisko kārtību. Personas uz lūgumu nereaģēja, lamājās necenzētiem vārdiem un mērķtiecīgi centās izraisīt konfliktu ar pašvaldības policijas darbiniekiem. Personas atkārtoti tika aicinātas pārtraukt pretlikumīgās darbības. Arī šos aicinājumus tās ignorēja un konfliktā pret policijas darbiniekiem iesaistījās vēl vairāki kompānijas dalībnieki, kuri izturējās klaji agresīvi. Personas provocēja policijas darbiniekus un nepildīja darbinieku likumīgās prasības. Ņemot vērā, ka konfliktējošajā pusē bija iesaistītas vairākas agresīvi noskaņotas personas un konflikts notika blīvi apmeklētā pludmales nogabalā, tika piesaistīti citi policijas papildspēki, tajā skaitā Valsts policijas darbinieki. Konflikta eskalācija tika lokalizēta, vienlaikus rūpējoties arī par citu pludmales apmeklētāju, tostarp bērnu, drošību.

Pret vienu no personām, kura nepakļāvās vairākkārtējām policijas darbinieku likumīgajām prasībām, tika pielietoti piespiedu līdzekļi, persona tika aizturēta un uzsākti divi administratīvā pārkāpuma procesi. Pārējo konfliktā iesaistīto personu atbildība tiek vērtēta un visa nepieciešamā informācija ir nodota kompetentajām institūcijām.

Valsts policijas stāsts


Savukārt VP portālam "Delfi" skaidroja, ka notikumi risinājušies 16. jūlijā ap pulksten 16.10, kad VP saņemts izsaukums no Jūrmalas pašvaldības policijas, ka nepieciešama palīdzība sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Jūrmalā, Majoru pludmalē pretī Teātra ielai.

VP amatpersonām ierodoties, notikuma vietā jau bija trīs Jūrmalas pašvaldības policijas norīkojumi un, skaidrojot, kas ir noticis, amatpersonas uzzināja, ka kāda persona pludmalē veikusi huligāniska rakstura darbības, kā arī uzvedusies agresīvi un nav pakļāvusies pašvaldības policijas likumīgajām prasībām. Ierodoties notikuma vietā, tika sākts darbs ar pašvaldības policijas norādīto personu un pieņemts paskaidrojums par notikušo.

Pēc VP ierašanās brīža apkārtnē netika konstatēti citi likumpārkāpumi, kas būtu par pamatu personu aizturēšanai un arī pašvaldības policijas norādītā persona sadarbojās.

Skaidrojot notikušā apstākļus, pūlis pamazām izklīda un saistībā ar VP rīcībā esošajām ziņām par notikušā apstākļiem, 1964. gadā dzimušam vīrietim tika sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi.

Pirmais process vīrietim ticis par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību. Par šādu pārkāpumu personai var tikt piemērots brīdinājumus vai naudas sods līdz 100 naudas soda vienībām jeb 500 eiro.

Savukārt otrs process sākts par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu. Par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 140 naudas soda vienībām jeb 700 eiro.

Strādājot notikuma vietā netika konstatēti jebkādi citi likumpārkāpumi, vienlaikus, VP rīcībā saņemti videoieraksti par notikušo pirms Valsts policijas ierašanās brīža un vēl tiks vērtēts vai notikušajā ir saskatāmas arī citas noziedzīga rakstura darbības, kas būtu vērtējamas kriminālprocesuālā kārtā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!