Foto: LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VID) pēc nakts pārtraukuma ceturtdienas rītā atsācis darbu Rīgā, Ganību dambī, kur trešdien aizdegās angāri, portāls "Delfi" uzzināja VUGD.

Jau ziņots, ka trešdien pulksten 13.53 tika saņemts izsaukums uz Ganību dambi Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega vairāki angāri. No objekta pārstāvjiem tika saņemta informācija, ka degošajos angāros atrodas titāna skaidas, kuras nav ieteicams dzēst ar ūdeni, kā arī naftas produktus saturošas eļļas, tāpēc sadarbībā ar Rīgas domi tika organizēta grants piegāde, lai ar to noklātu šo vielu, kas ļautu noslāpēt liesmas un samazināt sadūmojumu tuvākajā apkārtnē.

Kā informē VUGD, pēc tam, kad trešdien vēlu vakarā titāna skaidu kaudzes bija apbērtas ar smiltīm, tādējādi novēršot skābekļa piegādi un atklātu degšanu, aktīvi dzēšanas darbi tika apturēti.

Naktī ugunsdzēsēji glābēji veica teritorijas novērošanu un apklāto kaudžu monitoringu ar termokameru un bezpilota gaisa kuģiem.

Darbs notikuma vietā ceturtdien turpinās.

Jau vēstīts, ka trešdien notikuma vietā strādāja 40 ugunsdzēsēji glābēji un astoņas autocisternas, divas autokāpnes, šlūteņu un putu specializētais automobilis. Lai saglabātu VUGD spējas reaģēt arī uz citiem notikumiem Rīgā un tās apkārtnē, papildus dežūrmaiņā tika iesaistītas amatpersonas, kas atradās atpūtas laikā, dotos uz citiem izsaukumiem.

VUGD papildināja, ka sadarbībā ar Rīgas domi tika organizēta grants piegāde, lai ar to noklātu šo vielu, kā arī tam nepieciešamā tehnika – sešas kravas automašīnas, trīs frontālie iekrāvēji un divi traktori. Tas ļāva noslāpēt liesmas un samazināt sadūmojumu tuvākajā apkārtnē.

Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā cieta ugunsdzēsējs glābējs.

Pulksten 18.36 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās liesmu izplatīšanos ierobežot.

Notikuma vietā dega pieci angāri kopumā 900 kvadrātmetru platībā, kā arī starp angāriem novietotā gatavā produkcija un tehniskās iekārtas 650 kvadrātmetru platībā.

Kopējā degšanas platība bija 1550 kvadrātmetri.

Lai koordinētu visu iesaistīto pušu darbu un nepieciešamo resursu iesaisti, notikuma vietā tika izveidots operatīvais štābs, kurā tika iekļauti operatīvo dienestu, objekta, Valsts vides dienesta, Rīgas domes un citu iestāžu pārstāvji.

Situācijas novērtēšanu no gaisa veica VUGD drons.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!