NBS pabeiguši žoga posma izbūvi uz Latvijas-Krievijas robežas
Foto: Viesturs Radovics/DELFI

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sadarbībā ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi" ir pabeiguši teju 20 kilometru gara žoga posma izbūvi uz Latvijas-Krievijas robežas, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Aizsardzības nozare turpina darbu pie austrumu robežas stiprināšanas un pretmobilitātes pasākumu ieviešanas, tuvākajos piecos gados ieguldot 303 miljonus eiro robežas stiprināšanā, norāda ministrijā.

Austrumu robežas stiprināšanai paredzētais finansējums jau tiek apgūts konstrukciju materiālu – betona bloku, prettanku ežu, "pūķu zobu" un HESCO grozu iegādei.

Saražotie materiāli šobrīd tiek piegādāti uz pretmobilitātes materiāltehnisko līdzekļu pagaidu novietnēm pašvaldību, VAS "Valsts nekustamie īpašumi", Valsts robežsardzes, Satiksmes ministrijas un VSIA "Latvijas Valsts ceļi" īpašumos Ludzas un Krāslavas novados, kā arī privātajos īpašumos Ludzas novadā un NBS objektos.

Sniedzot atbalstu žoga izbūvē, NBS veica žoga stabu dzīšanas, žoga paneļu un dzeloņdrāšu uzstādīšanas, kā arī apkalpošanas vārtu izbūves darbus. Robežas žoga izbūves darbos no šī gada 3. aprīļa vienlaikus strādāja piecas darba grupas piecos dažādos posmos, katrā grupā esot 16 cilvēkiem – četriem tehnikas operatoriem un divpadsmit strādniekiem, kas veica stabu, žoga paneļu un dzeloņdrāšu uzstādīšanu. Papildus tam NBS veica tehnikas, materiālu un atbalsta bāzes apsardzi. Šo uzdevumu izpildē katru nedēļu tika iesaistīti aptuveni 100 karavīri un zemessargi, informē AM.

Jau ziņots, ka šī gada 5. martā Ministru kabinets apstiprināja plānu, kas paredz Latvijas austrumu robežas stiprināšanu un pretmobilitātes pasākumu ieviešanu. Plāna mērķis ir valsts drošības stiprināšana, laikus īstenojot pasākumus, kas nodrošina Nacionālo bruņoto spēku spēju ierobežot pretinieka sauszemes spēku formējumiem iespējas viegli šķērsot valsts robežu un strauji virzīties Latvijas iekšienē.

Šī iniciatīva ir daļa no plašākas Baltijas Aizsardzības līnijas izveides, kas tiek realizēta saskaņā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministru 2024. gada 19. janvārī parakstīto vienošanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!