Tārgales pagastā vides sargi uziet nelikumīgus "atkritumu kapiņus"
Foto: Publicitātes foto

Valsts vides dienests (VVD), pateicoties iedzīvotāju vērībai, 9. oktobrī konstatējis nelikumīgu būvniecības atkritumu apglabāšanu un izlīdzināšanu teritorijā Ventspils novada Tārgales pagastā, portāls "Delfi" uzzināja VVD.

Konstatēts, ka objektā esošie atkritumi ievesti no īpašuma demontāžas, savukārt demontāžas veicējs nodevis būvniecības atkritumus trešajām personām, kas nelikumīgi atkritumus izvedušas no objekta un iestrādājušas augsnē.

Kopumā atkritumi "apglabāti" vismaz "100 kubikmetru platībā," vēsta VVD.

Būvniecības atkritumi tikuši pārvadāti bez attiecīgas atkritumu apsaimniekošanas atļaujas.

VVD atzinis, ka minētās darbības ar būvniecības atkritumiem ir Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteikto prasību pārkāpums, tāpēc pašreiz notiek lietas apstākļu noskaidrošana un pie administratīvās atbildības saucamo personu identificēšana.

"Jāatzīst, ka šis rudens, ne labākajā nozīmē, iezīmējies ar to, ka norisinās aktīva būvniecības atkritumu norakšanas sezona. Īsā laika periodā konstatētas divas būvniecības atkritumu norakšanas lietas, kas iezīmē izpratnes trūkumu par to, ko šādas rīcības ilgtermiņā nodara videi un pēcāk arī pašu iedzīvotāju veselībai," atzinusi VVD Dienvidrietumu reģionālās vides pārvaldes Kurzemes Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja Rudīte Šenfelde.

"Augsnē apglabātie dzelzbetona gabali, ķieģeļu gabali, metāla armatūras stieņi un citi atkritumi, sadaloties vidē, rada cilvēku un dzīvnieku veselībai kaitīgas vielas. Ar metāliem un citiem toksīniem var tikt piesārņota augsne un gruntsūdeņi, kas, savukārt, nonākot dzeramajā ūdenī un pārtikā, tālāk nonāk dzīvnieku un cilvēku organismā izraisot dažādas saslimšanas," viņa akcentējusi.

Tārgales pagastā vides sargi uziet nelikumīgus "atkritumu kapiņus"
Foto: Publicitātes foto

VVD izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš ziņo par vidē pamanītiem pārkāpumiem.

Ziņot VVD iespējams mobilajā lietotnē Vides SOS vai zvanot VVD Operatīvās koordinācijas centram pa tālruni +371 26338800.

VVD aicina šo iespēju izmantot gadījumos, kad nepieciešama nekavējoša dienesta iesaiste pārkāpuma vai vides piesārņojuma novēršanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!