Turpinoties peripetijām ap ētikas normu pārkāpšanā vainoto pediatru Edgaru Medni, Ārstu biedrības Sertifikācijas padome otrdien spriedīs, vai ir pamats viņa sertifikāta anulēšanai. Savukārt pats Mednis ziņo, ka viņa vadītajā klīnikā paviesojies Valsts ieņēmumu dienests (VID), un tā uzskatāma par izrēķināšanos pēc tam, kad viņš publiski apšaubīja vakcinēšanos pret difteriju un kritizēja Bērnu slimnīcas kolēģu darbu, pirmdien vēsta "TV3 Ziņas".
Mednis sestdien paša vadītās "Āgenskalna klīnikas" kontā "Facebook" rakstīja, ka, atnākot uz darbu, lai sāktu strādāt ar pacientiem, viņu pie kabineta ārdurvīm "sagaidīja pārsteigums – tāds bariņš visai jauku dāmu. Kopskaitā četras. Kā izrādījās, tad puse ir no VID. Otra puse no Vajāšanas inspekcijas."
"Tā mēs tur pusotru stundu ņēmāmies. Visai aizraujošs pasākums. Esot plānveida pārbaude. Kā tad," savā ierakstā apšaubīja Mednis. Viņš uzskata, ka viņam tiek "aizbāzta mute". Iestāžu apmeklējumu Mednis saista ar savu iesaisti ģimenē, kurā bērni saslima ar difteriju un viens no tiem mira.
"TV3 Ziņas" bija devušās uz Medņa darba vietu, lai plašāk iztaujātu ārstu par notikušo, taču tur viņš nebija sastopams. Un arī uz telefona zvaniem Mednis neesot atbildējis.
Savukārt VID pārstāvji "TV3 Ziņām" apstiprināja, ka proceduālu iemeslu dēļ līdzi uzaicinājuši arī Veselības inspekcijas kolēģus, taču norobežojās no Medņa paustajiem apgalvojumiem, ka pret viņu izvērš kādas represijas.
"Klātienes vizītes pie nodokļu maksātāja tiek plānotas laicīgi, un tajās VID dodas tikai tad, ja iestādes rīcībā ir informācija (tajā skaitā arī trešo personu sniegta) par nopietniem nodokļu nenomaksas riskiem vai citiem iespējamiem pārkāpumiem nodokļu jomā. Precizējot publiski izskanējušo informāciju, vēlamies norādīt, ka VID un Veselības inspekcijas kopīgā vizīte notika nevis pie konkrētās ārstniecības personas, bet gan uzņēmumā, kurā ārstniecības persona strādā," "TV3 Ziņām" skaidrojis VID.
Plašāk vizītes iemeslus un to, vai atklāti kādi pārkāpumi, dienestā neatklāja, jo bez klīnikas piekrišanas nedrīkst to darīt.
"Papildus vēršam uzmanību, ka minētais SIA ir reģistrēts pirms septiņiem gadiem (2017. gadā), līdz ar to patiesībai neatbilst publiski izskanējušais apgalvojums, ka "padsmit gadus" neviena iestāde nav izrādījusi interesi par šo SIA," norāda VID.
Pēc "Lursoft" datiem SIA "Similia", kas norādīta "Āgenskalna klīnikas" mājaslapas kontaktu sadaļā, reģistrēta 2017. gada augustā, pārliecinājās portāls "Delfi". Uzņēmuma juridiskā adrese ir Ogres rajona Tīnūžu pagastā un tās vienīgais īpašnieks un patiesā labuma guvējs, kā arī valdes priekšsēdētājs ir Edgars Mednis. Kā darbības veidus uzņēmums norādījis "citur neklasificētu izglītību" un 2023. gadā tas apgrozījis 7 793 eiro, bet gadu noslēdzis ar 3 776 eiro zaudējumiem. 2023. gadā uzņēmumā bija divi darbinieki.
"TV3 Ziņas" atgādina, ka konflikts starp Bērnu slimnīcu un Medni ilgst kopš septembra, kad viņš publiski kritizēja kolēģu darbu laikā, kad slimnīcā no difterijas ārstējās pret šo slimību nevakcinēti bērni, no kuriem viens nomira.
Gan bērnu slimnīca, gan Latvijas Ārstu biedrība policijai un prokuratūrai iesniedza sūdzības par neslavas celšanu un kolēģu nomelnošanu, taču abos gadījumos likumsargi atteikušies ierosināt kriminālprocesus. Abi lēmumi ir pārsūdzēti.