Daugavpils reģionālā slimnīca un Covid-19 nodaļa - 4
Foto: Viesturs Radovics, DELFI

Ministru kabinets otrdien, 26. novembrī, nolēma pārņemt pašvaldībai piederošās daļas SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca". Tāpat valdība vienojās vērtēt Daugavpils slimnīcas bijušās vadības rīcību ar pašvaldības mantu.

Valdība otrdien pieņēma Veselības ministrijas (VM) izstrādāto rīkojuma projektu par valsts līdzdalību SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca".

Patlaban Daugavpils slimnīcas lielākā kapitāla daļu turētāja ir Daugavpils valstspilsētas pašvaldība – 8 112 865 kapitāla daļas, savukārt Augšdaugavas novada pašvaldībai pieder 765 055 kapitāla daļas un Rīgas Stradiņa universitātei – 207 976 kapitāla daļas.

Pēc valdības lēmuma turpmāk VM piederēs 80,58% slimnīcas daļu, Daugavpils pašvaldībai – 16,57%, Rīgas Stradiņa universitātei – 1,52%, bet Augšdaugavas novada pašvaldībai – 1,33%.

Tāpat tika nolemts palielināt slimnīcas pamatkapitālu par 4 619 668 eiro finanšu situācijas stabilizēšanai.

Tādējādi slimnīcas pamatkapitāls sasniegs 13 705 564 eiro.

Pērn tika ziņots par "Daugavpils reģionālās slimnīcas" finanšu problēmām. Pēc tam, kad pērn decembrī Latvijas Televīzija (LTV) vēstīja, ka Daugavpils slimnīca parādā paliek ne tikai pakalpojumu piegādātājiem, bet arī ārstiem, kuru alga pārsniedz 2000 eiro mēnesī, situācijas risināšanā iesaistījās veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

LTV ziņoja, ka finansiālajās grūtībās nonākušajā slimnīcā paredzēts veikt 2022. un 2023. gada saimnieciskās darbības un finanšu auditu, taču jau tagad pagaidu valdei rodas aizdomas, ka iemesli slimnīcas nonākšanai uz bankrota robežas nav tikai nepietiekamais finansējums, bet arī neskaitāmas citas problēmas – gan darba organizācijā, gan iestādes pārvaldībā.

Toreiz Abu Meri piedāvāja savu stratēģisko redzējumu par nepieciešamību valstij iesaistīties reģionālā līmeņa slimnīcu pārvaldībā. Kā atzina VM, tas ļautu nodrošināt ciešāku augstākā līmeņa – klīnisko universitātes slimnīcu un reģionālā līmeņa slimnīcu – savstarpēju sadarbību un integrāciju, sasniedzot virsmērķi: veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības, kvalitātes un efektivitātes uzlabošanos iedzīvotājiem visā valsts teritorijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!