Saeima
Foto: Ieva Ābele, Saeima

Saeimas deputātu grupa sadarbības veicināšanai ar Gruzijas parlamentu varētu tikt likvidēta, bet tas ir atkarīgs no turpmākās notikumu attīstības Gruzijā, pauda grupas vadītāja Aiva Vīksna (AS).

Šobrīd nenotiek nekāda sadarbība starp Latvijas un Gruzijas parlamentārajām grupām, uzsvēra Vīksna.

"Varu apliecināt, ka mēs, veselā saprāta cilvēki, ar milzu satraukumu vērojam notikumus Gruzijā un varas iestāžu vardarbīgo vēršanos pret miermīlīgajiem protestētājiem," norādīja Vīksna. Grupas vadītāja pauda atbalstu Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča paustajai solidaritātei ar Gruzijas tautu un tās proeiropeiskajam kursam, paužot atbalstu arī kopējam Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāju stingrajam nosodījumam par vardarbīgo izrēķināšanos ar protestētājiem, "jo esam solidāri un vienoti ar Gruzijas tautu šajās grūtajās dienās".

No grupas ir izstājušies "Jaunās vienotības" deputāti Dāvis Mārtiņš Daugavietis un Ainars Latkovskis, liecina informācija parlamenta mājaslapā. Latkovskis līdz šim bija grupas vadītājas Vīksnas vietnieks.

Daugavietis sociālajos medijos to pamatojis ar pārliecību, ka "pēdējo dienu notikumi un vardarbība pret protestētājiem skaidri parāda, ka šobrīdējā Gruzijas valdība uzņēmusi kursu Maskavas virzienā".

Kā vēstīts, no ceturtdienas Gruzijā notiek protesti pret Eiropas Savienības (ES) iestāšanās sarunu apturēšanu. Gruzijas premjerministrs Iraklijs Kobahidze paziņoja, ka Gruzija līdz 2028. gada beigām atsakās no iestāšanās sarunām ar ES.

Gruzijas parlamenta vēlēšanās 26. oktobrī saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem uzvarēja "Gruzijas sapnis", taču opozīcijas partijas un Gruzijas prezidente neatzīst vēlēšanu rezultātus, uzskatot tos par viltotiem, un boikotē jauno parlamenta sasaukumu. Zurabišvili uzskata, ka jaunais parlamenta sasaukums ir antikonstitucionāls, un ar Konstitucionālās tiesas starpniecību cenšas panākt vēlēšanu rezultātu anulēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!