Vienam no zināmākajiem krievu oligarhiem - Mihailam Fridmanam - pastarpināti piederoša firma lūgusi palīdzību Ekonomikas ministrijai un valdībai smalka Jūrmalas īpašuma pārvaldīšanā, svētdien ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga".
Latvijā pašlaik ir iesaldēti 147 sankcionētu personu aktīvi 350 miljonu vērtībā. 102 no šiem aktīviem ir nekustamie īpašumi, kas pieder privātpersonām. Ja "Maskavas namu" varēja konfiscēt, jo tas piederēja Krievijas valstij, tad ar citiem īpašumiem tā rīkoties nevar.
Fridmanam piederošais īpašums Jūrmalā grimst tumsā. Oktobrī tā pārstāvji Ekonomikas ministrijai nosūtīja vēstuli, kurā sūdzējās, ka sankciju dēļ bankas neļauj samaksāt komunālos rēķinus.
Ēkas lielākais īpašnieks ir Fridmanam caur Kipras firmu "Viviga Limited" piederošais Latvijas uzņēmums "Seagull Investments". Tas 2014. gadā nopirka kādreizējo sanatorijas ēku, kas bija kļuvusi par graustu. Tagad ēkā ierīkoti 17 dzīvokļi, SPA zona ar baseinu un divām pirtīm, masāžas kabinets, trenažieru zāle, atpūtas zona. Trīs no dzīvokļiem ir pārdoti - lielākais pašam Fridmanam, pārējie - Latvijas farmācijas uzņēmējam Andrejam Leibovičam un ātro kredītu biznesmeņa Venjamina Gureviča firmai "Jūrmalas priedes". Ēka nodota ekspluatācijā, bet citi dzīvokļi palikuši nepārdoti, jo pret Fridmanu vērstas sankcijas un īpašums iesaldēts, norāda raidījums.
Fridmans tiek uzskatīts par vienu no diktatoram Vladimiram Putinam pietuvinātiem oligarhiem. Kopā ar biznesa partneri Pjotru Avenu viņam pieder daudzi īpašumi Krievijā, lielākais no tiem - "Alfa Banka". Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Fridmans patvērās Lielbritānijā, pēc tam - Izraēlā, bet tagad saskaņā ar mediju ziņoto ir atgriezies Maskavā.
Jūrmalas ēkai atslēgta elektrība un apkure un īpašums varot aiziet bojā, tādēļ uzņēmums vērsies Ekonomikas ministrijā, prasot palīdzēt. Tikmēr ministra birojs situāciju lūdzis risināt Latvijas Bankai un Finanšu izlūkošanas dienestam.