Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs Ziemassvētkos novēl būt uzticīgiem savas dzīves aicinājumam un misijai.
Savā apsveikumā viņš atgādina, ka Ziemassvētkos parasti tiek novēlēti mierpilni svētki.
"Kur lai atrodam mieru šajos nemierīgajos un trauksmes pilnajos laikos? Kas ir vajadzīgs, lai iegūtu šo mieru?" jautā Stankevičs.
Viņš arī uzsver, ka 34. psalmā ir recepte, kas ir jādara, lai atrastu šo mieru - novērsties no ļauna un darīt labu.
"Kā varam atšķirt labu no ļaunā? Kādi ir laba un ļauna kritēriji? Trīs austrumu gudrie atsaucās savai sirdsbalsij un devās meklēt jaunpiedzimušo jūdu ķēniņu. Cilvēka sirds dziļumos mājo kāda balss, kas palīdz atšķirt labo no ļauna un aicina doties ceļā, īstenojot savas dzīves lielo misiju," pārliecināts arhibīskaps.
Viņš uzskata, ka katrā cilvēkā ir ielikti talanti, spējas.
"Dievs radot cilvēku mātes miesās, dod katram no mums dzīves aicinājumu un apbruņo ar visu, lai mēs varētu to īstenot. Kad cilvēks atbild uz šo aicinājumu, pilnā mērā atklājas un attīstās viņa talanti," svētku apsveikumā pauž Stankevičs.
Viņš arī raksta, ka "cilvēks tad jūtas vajadzīgs, viņam ir jēgas apziņa par visu, ko viņš dara". Šajā nozīmē izvairīties no ļauna un darīt labu nozīmē būt uzticīgam savas dzīves augstākajam aicinājumam, misijai.
"Ziemassvētku notikums palīdz mums atklāt šo aicinājumu. Novēlu jums uzticību tai misijai, kuras piepildīšanai jūs esat nākusi šajā pasaulē," gaišus un mierpilnus Ziemassvētkus novēl Stankevičs.
Savukārt Vigīlijas Svētajā Misē Jēkaba katedrālē Ziemassvētku vakarā arhibīskaps pievērsās tostarp jautājumam par mīlestību uz savu tēvzemi.
"Mīlestība uz savu tēvzemi ietver gatavību to aizstāvēt pret ārējiem ienaidniekiem - gan militārajā, gan arī ideoloģiskajā un garīgajā jomā. Mīlestība uz savu tēvzemi ietver sevī arī cieņu pret latviešu valodu," svētku uzrunā sacīja Stankevičs.
Viņš atzina, ka, ieskatoties kādā no populārākajiem Latvijas interneta portāliem vai kādā preses izdevumā un redzot tur gramatiskās un stila kļūdas vai vulgāru valodu, to nevar nosaukt savādāk kā par necieņu pret latviešu valodu.
"Tāpat arī ir ar anglicismu izplatīšanos mūsu ikdienas valodā. Rūpēsimies par savas tēvzemes valodas tīrību un skaistumu," aicināja arhibīskaps.
Viņš arī sacīja, ka mūsdienās tik daudz kā nekad agrāk tiek runāts par cilvēka tiesībām. Tai pašā laikā cilvēka vērtība tiek reducēta uz to, kas viņam pieder vai kā viņš ārēji izskatās.
Gadsimtiem ilgi cilvēks ir ticis vērtēts pēc tā, cik lielā mērā viņš ir spējis apkarot savas kaislības. Mūsdienu varonis ir gluži pretējs - jo vairāk spējīgs apmierināt savas iekāres, jo lielāks ir viņa reitings," uzskata Latvijas katoļu baznīcas galva.
Pēc viņa paustā, no šādas ideālu maiņas, kas ļoti strauji norisinās mūsu acu priekšā, arī izriet tik ļoti izplatītā skaudība un prakse gremdēt citus.