Ādažu novada deputātiem būs jāatklāj, kad viņi pauž pārbaudītu informāciju un kad savu pieņēmumu, paredz novada domes gada nogalē pieņemtais pašvaldības Ētikas kodekss.
Ētikas kodekss nosaka, ka pašvaldībā nodarbinātajiem jāsniedz tikai patiesa informācija, kas balstīta uz faktiem, pierādījumiem un liecībām, kā arī nodarbinātajam jāatturas publiski paust tādu viedokli, kas ir pretējs, vai nav savienojams ar pašvaldības vai konkrētas iestādes darbības mērķiem.
Šīs nolikuma normas neattiecas uz pašvaldības domes deputātiem, kuriem tiek saglabātas tiesības brīvi izteikties un paust savu personīgo viedokli. Taču, ja deputātu rīcībā nav patiesas informācijas, tad savās uzstāšanās un paziņojumos viņiem tas jānorāda kā savs pieņēmums.
Savukārt pašvaldības darbiniekiem, publiski paužot atšķirīgu nostāju kādā pašvaldībai piekritīgā jautājumā, nepārprotami jānošķir personiskais viedoklis no pašvaldības oficiālā viedokļa.
ŠĪ nolikuma mērķis ir noteikt nosacījumus nodarbināto ētiskai rīcībai un uzvedībai, veidojot godīgu, atklātu un tiesisku darba vidi un pašvaldības labu pārvaldību, kā arī vairojot uzticību starp pašvaldību un sabiedrību kopumā, norāda pašvaldībā.
Kā skaidro pašvaldībā, nodarbinātajiem savā darbībā jāievēro ētiskus pamatprincipus - tiesiskumu, godprātību, objektivitāti, atklātību, atbildību, sadarbību un profesionalitāti.
Ētikas normu pārkāpuma gadījumā būs tiesības iesniegt sūdzību tā nodarbinātā tiešajam vadītājam, kura padotais ir pārkāpis ētikas normu, bet par pašvaldības domes deputātu - domes priekšsēdētājam, ja pārkāpums noticis publiskā vidē.
Ja tiešais vadītājs radušos problēmu nevarēs vienpersoniski un objektīvi atrisināt, viņam būs jāvēršas pie domes priekšsēdētāja ar lūgumu nodot jautājuma izskatīšanu Ētikas komisijai.
Nolikums neattiecas uz Ādažu novada bāriņtiesu, kuras Ētikas kodeksu pašvaldības dome apstiprina atsevišķi.