Piešķir valsts finansējumu pedagogu algām šā gada astoņiem mēnešiem
Foto: Shutterstock

Ministru kabinets otrdien, 7. janvārī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojuma projektu par mērķdotācijas pedagogu darba samaksai sadalījumu pašvaldībām – pašvaldību izglītības iestādēm šā gada astoņiem mēnešiem.

IZM portālu "Delfi" informēja, ka piešķirtā valsts mērķdotācija tiek sadalīta pašvaldību izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai un speciālo izglītības iestāžu, kas nodrošina internāta pakalpojumus, uzturēšanas izdevumiem 2025. gada astoņiem mēnešiem.

Kopējais mērķdotācijas apmērs pašvaldībām pedagogu darba samaksai visam 2025. gadam ir 636 032 072 eiro.

Pašvaldību pamata un vispārējās vidējās izglītības iestāžu, pašvaldību speciālās izglītības iestāžu, pašvaldību profesionālās izglītības darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām šogad paredzēti 450 785 081 eiro.

Mērķdotācijas pašvaldībām – interešu izglītības programmu pedagogu daļējai darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām šogad paredzēti 37 445 378 eiro.

Pašvaldību speciālo pirmsskolas izglītības grupu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, speciālajām izglītības iestādēm, kas nodrošina internāta pakalpojumus šogad paredzēti 74 446 646 eiro.

Pirmsskolas izglītībā, pašvaldību izglītības iestādēs bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām šogad paredzēti 73 354 967 eiro.

IZM atgādināja, ka izglītība ir vienīgā joma, kurai ārpus valsts drošības finansējuma 2025. gadā tika piešķirts papildu finansējums – 30 miljoni eiro. Minētā summa ļauj celt pedagogu atalgojumu, pildot valdības apņemšanos katru gadu palielināt pedagogiem algu. Pedagogu zemākā vienas darba stundas likme no 1. janvāra pieaug no 9,54 eiro līdz 9,79 eiro, kas ir par 2,6% vairāk nekā līdz šim, sasniedzot 1566 eiro mēnesī par slodzi 40 stundas nedēļā.

IZM nodrošina valsts finansējumu pašvaldībām pedagogu darba samaksai, kas pamatā balstās uz būtiskākajiem raksturlielumiem – skolēnu skaitu un aprēķinu, kas ir nepieciešams mācību programmas nodrošināšanai. Pašvaldības kā skolu dibinātāja pienākums un atbildība ir racionāls un efektīvs valsts piešķirtā finansējuma izlietojums pedagogu darba samaksai, rūpes par realitātei atbilstošu skolu tīklu un pedagoģisko personālu, lai bērniem tiktu nodrošinātas kvalitatīvas un pieejamas izglītības iespējas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!