Ārstam Mednim uz nenoteiktu laiku atjaunos anulētos sertifikātus, ziņo "Ir"
Foto: DELFI

Pediatram un homeopātam Edgaram Mednim uz nenoteiktu laiku atjaunos ētikas pārkāpumu dēļ anulētos ārsta sertifikātus — līdz stāsies spēkā galīgais lēmums šajā lietā, ceturtdien vēsta žurnāls "Ir".

Vēstīts, ka Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padome decembrī anulēja ārsta sertifikātus Mednim. To rosināja biedrības Ētikas padome pēc Bērnu slimnīcas sūdzības par Medņa neētiskajiem izteikumiem internetā. Viņš apšaubīja slimnīcas mediķu kompetenci trīs nevakcinētu bērnu ārstēšanā no difterijas un vainoja bērna nonāvēšanā, kad smagi slimu četrgadnieku septembrī neizdevās glābt.

Sertifikācijas padome lēmumu pieņēma ar pārliecinošu balsu vairākumu — no 13 klātesošajiem padomes locekļiem 11 balsoja par, bet divi atturējās, izdevies noskaidrot žurnālam "Ir". Pildot padomes lēmumu, Medņa vārds tika izņemts no reģistra Ārstniecības personas darba vietas un sertifikāti specialitātēs un viņš vairs nedrīkstēja strādāt kā sertificēts speciālists.

Taču drīzumā Medņa sertifikāti tiks atjaunoti, jo 10. janvārī Ārstu biedrība saņēmusi Medņa iesniegumu, ar kuru apstrīdēta sertifikātu anulēšana. Tālāk lieta jāskata Veselības ministrijai, kas 15. janvārī saņēmusi pārsūtīto Medņa iesniegumu. Atbilstoši spēkā esošajam regulējumam, ja ārsts apstrīd sertifikāta atņemšanu, lēmums par tā anulēšanu tiek apturēts un sertifikāts jāatjauno, līdz kamēr ārsts izmanto savas tiesības pārsūdzēt nelabvēlīgo lēmumu visās trijās tiesu instancēs.

Veselības ministrijas pārstāve Kristīne Kļaviņa skaidroja žurnālam "Ir", ka šāda neloģiska situācija — vispirms sertifikātus anulē, bet pēc lēmuma apstrīdēšanas atjauno — veidojas tāpēc, ka Ārstniecības likumā nav noteikti izņēmuma gadījumi, kas ļautu sertifikāta anulēšanas lēmumam turpināt darboties arī pēc apstrīdēšanas. Citās reglamentētās profesijās, piemēram, advokātiem vai arhitektiem, šādi izņēmumi likumā noteikti jau sen.

Arī Veselības ministrija tagad gatavo likuma grozījumus, lai situāciju labotu. "Kā ministrs un kā ārsts varu teikt, ka ir pilnīgi nepieļaujami, ja ārstniecības persona pārkāpj profesionālo darbību regulējošos aktus vai ētikas normas," situāciju komentēja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Tikmēr Medņa prakses vietā Āgenskalna klīnikā joprojām uz kabineta durvīm stāv plāksnīte "Ārsts pediatrs homeopāts Edgars Mednis", "Ir" novēroja, apmeklējot klīniku 9. janvārī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!