Uz NEPLP locekļa amatu desmit pretendenti
Foto: LETA Ieva Kalderauska, Jānis Motivāns, Ivars Belte, Dita Remberga

Uz vakanto Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amatu pieteikušies desmit pretendenti, tostarp līdzšinējā NEPLP locekle Ieva Kalderauska un bijušais Latvijas Televīzijas (LTV) vadītājs Ivars Belte.

Konkurss uz NEPLP locekļa amatu tika izsludināts, jo Kalderauskai pilnvaru termiņš beigsies 12. februārī.

Saeimas preses dienestā portālu "Delfi" informēja, ka uz padomes locekļa amatu pieteiktas desmit kandidatūras, tostarp pretendentu vidū ir Kalderauska.

Uz NEPLP locekļa amatu kandidē Rīgas apgabaltiesas konsultante Līga Ādamsone, balss aktieris Eduards Beķeris, bijušais LTV vadītājs, tagadējais VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" Televīzijas un radio apraides biznesa virziena vadītājs Belte, sociālo tīklu mārketinga konsultante, apmācību vadītāja Santa Lasmane, kā arī bijušais Latvijas Bankas Finanšu pratības Zināšanu centra vadītājs Jānis Motivāns.

Uz vakanto NEPLP locekļa amatu kandidē arī NEPLP Monitoringa departamenta vadītāja Dita Remberga, ziņu aģentūras LETA Ziņu nodaļas redaktors Jānis Skruzis, Biznesa augstskolas "Turība" Juridiskās fakultātes lektore, mediju tiesību eksperte Daiga Sproģe, kā arī Rīgas Rīnīžu vidusskolas direktora vietnieks audzināšanas darbā, radio "Baltkom" programmu vadītājs, producents Aleksandrs Šuņins.

Biedrības un nodibinājumi, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā, kā ari citas ieinteresētās personas aicinātas līdz 27. janvārim sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem uz NEPLP locekļa amatu.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums noteic, ka kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kam deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā. Uz šo amatu var pretendēt personas ar augstāko izglītību, vismaz piecus gadus ilgu profesionālo vai akadēmisko pieredzi plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā, kā arī ar labu reputāciju.

Likums arī noteic – kandidāts nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu (akciju) īpašnieks, kā arī sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta. Tāpat par NEPLP locekļa amata kandidātiem var kļūt tikai tādas personas, kuras ir tiesīgas saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima.

NEPLP ir pieci padomes locekļi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!