![Latvijas DOGE? Siliņa aicinājusi uzņēmēju Broku efektivizēt valsts pārvaldi Latvijas DOGE? Siliņa aicinājusi uzņēmēju Broku efektivizēt valsts pārvaldi](https://images.delfi.lv/media-api-image-cropper/v1/e9e3a7a6-804d-4d20-9360-77262b89677e.jpg?w=576&h=324&r=16:9)
Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) aicinājusi uzņēmēju Armandu Broku uzņemties vadīt struktūru, kas rūpētos par valdības iestāžu efektīvu pārvaldību.
Šādu aicinājumu Siliņa Brokam izteikusi, viesodamās uzņēmēja vadītajā raidierakstā "Virziens".
Premjeres padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos Elīna Lidere apliecināja, ka minētais piedāvājums ir izteikts nopietni, un ka Broks esot paudis gatavību vadīt jaunveidojamo struktūru bez atlīdzības.
Broks tviterī paudis viedokli, ka arī Latvijā jābūt tādai efektīvas pārvaldības aģentūrai, kuru ASV pazīst kā Valdības efektivitātes departamentu jeb DOGE. "Vienojāmies ar premjeri Eviku Siliņu par šo iniciatīvu! (..) Tagad sākas īstais pārbaudījums - vai spēsim pildīt vienošanos un īstenot šo Latvijai svarīgo soli," raksta Broks.
Kā ziņots, ASV prezidents Donalds Tramps janvāra vidū paziņoja, ka pasaules bagātākais cilvēks Īlons Masks vadīs Valdības efektivitātes departamentu - jaunu grupu, kurai tiks uzdots samazināt federālās valdības līdzekļu izšķiešanu.
Masks kļuva par svarīgu Trampa sabiedroto viņa vēlēšanu kampaņas laikā, iztērējot vairāk nekā 100 miljonus ASV dolāru, lai palīdzētu Trampam uzvarēt. Masks arī vairākkārt atbalstīja Trampa kandidatūru sociālo mediju platformā "X", kura pieder Maskam.
Tramps sacīja, ka Masks un uzņēmējs Viveks Ramasvami kopīgi vadīs DOGE. Jaunais departaments sniegšot "padomus un ieteikumus, esot ārpus valdības".