Ukrainai ir jāspēj uzvarēt Krievijas izraisītajā karā, uzsver Baltijas un Ziemeļvalstu vadītāji
Foto: Imago/Scanpix/LETA

Mēs stingri un nepārprotami atbalstām Ukrainu. Ukrainai ir jāspēj uzvarēt Krievijas izraisītajā, agresīvajā karā, lai tiktu nodrošināts taisnīgums un miers, piektdien, 14. februārī, kopīgajā paziņojumā klajā nākuši NB8 formāta jeb Baltijas un Ziemeļvalstu valstu vadītāji, tostarp Latvijas Ministru prezidente Evikas Siliņa (JV).

NB8 formātā ietilpst Latvija, Dānija, Igaunija, Islande, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija.

Premjerministres birojā portālu "Delfi" informēja, ka NB8 valstis stingri un nepārprotami atbalsta Ukrainu.

"Ukrainai ir jāspēj uzvarēt Krievijas izraisītajā, agresīvajā karā, lai tiktu nodrošināts taisnīgums un miers. Kara iznākumam būs būtiska un ilgstoša ietekme uz Eiropas un transatlantisko drošību. Mūsu prioritāte šobrīd ir stiprināt Ukrainu. Mēs esam to valstu vidū, kas sniedz vislielāko militāro palīdzību Ukrainai, un mūsu atbalsts turpinās pieaugt," teikts paziņojumā.

NB8 sadarbojas ar Ukrainu, Amerikas Savienotajām Valstīm un visiem NATO sabiedrotajiem un Eiropas Savienības partneriem, lai panāktu mieru, izmantojot spēku.

"Mēs pilnībā apņemamies atbalstīt Ukrainas suverenitāti un teritoriālo nedalāmību. Ukrainai ir jāsaņem stingras drošības garantijas. Ukrainai un Eiropai jābūt iesaistītām jebkurās sarunās, lai panāktu taisnīgu un ilgtspējīgu mieru," teikts paziņojumā.

Valsts norāda, ka tās veikušas būtiskas investīcijas savas aizsardzības spēju stiprināšanā, kā arī NB8 apņēmušās vēl vairāk stiprināt kolektīvo drošību un aizsardzību, kā arī uzņemties atbildību par mieru un drošību Eiropā.

Ar kopējo paziņojumu NB8 valstis nāk klajā laikā, kad Ukrainas nākotnes jautājums tiek plaši apspriests abās okeāna pusēs un kad pasaules līderi, tostarp Siliņa, pulcējas Minhenes drošības konferencē, lai spriestu par Eiropas drošību un Ukrainas nākotni.

Šajā nedēļas nogalē Vācijā norisinās 61. Minhenes drošības konference. Kā informē Aizsardzības ministrijā, Minhenes drošības konferences laikā dalībnieki diskutēs par piecām aizsardzības jomas tēmām - aizsardzību, noteikumos balstītu starptautisko kārtību, cilvēku aizsardzību, ilgtspējību un tehnoloģijām.

Otrajā konferences dienā uzmanības centrā būs Ukrainas suverenitāte un aizsardzība, transatlantiskās partnerības nākotne, kā arī reģionālie konflikti un krīzes, bet svētdien diskusijas noslēgsies ar debatēm par Eiropas lomu pasaulē.

Minhenes drošības konference norisinās jau 61. gadu, šogad pulcējot vairāk nekā 450 augsta līmeņa lēmumu pieņēmējus no visas pasaules, tostarp valstu vadītājus, ministrus, starptautisko un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī stratēģisko nozaru, plašsaziņas līdzekļu, akadēmisko aprindu un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai kopīgi diskutētu aktuālos drošības izaicinājumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!