Baštiks uzsvēra, ka par vienu no viņa darbības prioritātēm bija "māmiņu algu" paaugstināšana, kas, pēc viņa domām, ir sevi attaisnojusi. "Tas liek saprast, ka mēs varam no šīs fatālās situācijas izrauties un uzlabot situāciju demogrāfijas jomā," ir pārliecināts Baštiks.
Tomēr ministrs atzina, ka dažkārt viņš saņem pārmetumus, ka pēc "māmiņu algu" paaugstināšanas valstī palielinājies nelabvēlīgajās ģimenēs piedzimušo bērnu skaits. Ministrs nepiekrīt šim apgalvojumam, norādot, ka citu Eiropas valstu pieredze liecina, ka pēc "māmiņu algu" paaugstināšanas pieaug dzimušo skaits tieši labvēlīgajās ģimenēs.
Viņš atzina, ka mūsdienās būtiski izmainījusies cilvēku dzīves paradumi, un patlaban cilvēku dzīvē daudz lielāku lomu spēlē materiālas vērtības. Ja iepriekš cilvēks pēc augstākās izglītības iegūšanas precējās un veidoja ģimeni, tad mūsdienās cilvēki mēģina iegūt vairākas augstākās izglītības, kā arī velta lielāku uzmanību savas karjeras veidošanai, tāpēc par ģimenes veidošanu mūsdienu cilvēks sāk domāt daudz vēlāk nekā iepriekš.
Baštiks piebilda, ka nākamajam solim pēc "māmiņu algu" paaugstināšanas demogrāfiskās situācijas uzlabošanai jābūt pirmsskolas izglītības iestāžu tīkla attīstībai. Tāpat lielākā uzmanība, pēc ministra domām, būtu jāpievērš bērnu pieskatīšanas jautājuma risināšanai.