Savukārt LANĪDA valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns cilvēku publiski paustos secinājumus pēc darījumiem ar uzņēmēju Lazdiņu raksturo līdzībās: “Cilvēks ir gribējis pārdot kazu, bet rezultātā viņš atklāj, ka pircējs īpašumā ieguvis ne tikai kazu, bet arī kūtiņu, siena šķūnīti un blakus esošo pļavu, kur kaza ganījusies”.
LANĪDA mērķis, piedāvājot juridisko palīdzību cilvēkiem, kuri uzskata, ka viņi ir apkrāpti, pirmām kārtām ir - uzsvērt to, ka mūsdienās nekustamais īpašums ir ļoti liela vērtība un cilvēkiem vajadzētu būt ļoti piesardzīgiem, izvēloties, kam viņi uztic ar to rīkoties.
“Savukārt konkrētajā gadījumā mēs vēlamies palīdzēt cilvēkiem, kuri paši nav tik turīgi, lai varētu atļauties laba advokāta pakalpojumus, un būsim priecīgi, ja ar tiesiskiem līdzekļiem izdosies vai nu atdot vismaz kādam no apkrāptajiem cilvēkiem viņa īpašumu vai arī iegūt atbilstošu kompensāciju,” saka Šīns.
Arī Grūtupa advokātu biroja pārstāvis, zvērināts advokāts Viktors Tihonovs pieļauj šādu iespēju, taču piebilst: “Lai izteiktu konkrētākus spriedumus, mums, protams, jāredz attiecīgie dokumenti, tādēļ arī aicinām cilvēkus, kuri uzskata, ka darījumos ar minēto uzņēmēju tikuši pievilti, sagatavot dokumentu kopijas un vērsties pie mums. Pieļaujam iespēju, ka dažos gadījumos notikušos darījumus varētu anulēt un atgūt īpašumu, citos – saņemt kompensāciju.”
Savukārt, lai cilvēki neciestu darījumos ar nekustamo īpašumu, Šīns iesaka, pirmkārt, noskaidrot, vai interesents vēlas pats iegādāties jūsu īpašumu vai arī sniegt pakalpojumus tā pārdošanai. Jebkurā gadījumā vajadzētu noslēgt rakstisku līgumu, kā arī pirms parakstīšanas to parādīt uzticamam lietpratējam: “Pilnvaras parakstīšana ir savstarpējas uzticības galējā pazīme, un mēs to neiesakām darīt – tas ir pārāk riskanti. Neapšaubāmi labāk ir slēgt līgumu, kurā skaidri definēta pušu atbildība un tiesības.”