Vides ministrija (VidM) rosina obligātā kārtā reģistrēt visus kvadriciklus, lai atvieglotu to sodīšanu par iebraukšanu kāpās pēc numura zīmes, ceturtdien ziņo laikraksts "Diena".
Ja arī tas nelīdzēs - tiks domāts pie jaunām sankcijām kempingiem, kas labi ritoša biznesa labad piever acis uz savu klientu videi nodarīto postu.


"Šobrīd jāreģistrē visi kvadricikli, kas piedalās satiksmē, bet VidM piedāvā reģistrēt visus," skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa. Viņasprāt, kvadriciklu reģistrācija ir gana sakārtota arī šobrīd, taču klibojot kontrole. Patlaban kvadriciklu visurgājēju reģistrācija notiek pēc īpašnieka brīvas izvēles. VVD inspektori un pašvaldību kārtībnieki novēroja, ka pasažieru kvadriciklu īpašnieki līdz piekrastei tos bieži atved piekabē, līdz ar to, nepārkāpjot likumu, tos var nereģistrēt.

VidM skaidro, ka reģistrētu kāpās iebraukušu kvadriciklu numura zīmes arī no lielāka attāluma var piefiksēt Valsts vides dienesta (VVD) inspektori, kas uzliek sodu par nobraukšanu no vispārējās lietošanas ceļiem kāpu aizsargjoslā. Nereģistrētu spēkratu braucējus kāpās praktiski nav iespējams sodīt, jo tie pa kāpām pārvietojas krietni naskāk nekā džipi, atzīst dienestā.

Vides ministrija rosina reģistrēt visus kvadriciklus, jo daudzi kempingos un atpūtas bāzēs nomā esošie kvadricikli nav reģistrēti, bet cilvēki, paņemot kvadriciklus nomā, bieži vien neievēro nosacījumus par braukšanu tikai pa noteikto teritoriju, un izbraukā arī kāpas.

Latvijā ir reģistrēti 1827 kvadricikli. No tiem lielākā daļa ir pasažieru kvadricikli (923) un bezceļa jeb tā sauktie kvadricikli visurgājēji (610). Salīdzinoši mazāk ir lauksaimniecībā un citos darbos izmantoto kvadriciklu ar kravas kasti, patlaban reģistrēti vien 294.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!