Valdība par komisijas izveidošanu Loskutova darba izvērtēšanai lēmumu pieņēma 10.jūnijā. Pēc valdības sēdes Ministru prezidents bija skeptisks par Loskutova spēju saglabāt KNAB priekšnieka amatu. Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) žurnālistiem norādīja, ka pēc pārbaužu rezultātiem var secināt, ka darba organizācija un pienākumu sadale lēmumu pieņemšanā KNAB ir viszemākajā līmenī.
Loskutovs ceturtdien saistībā ar Veldres medijos paustajiem izteikumiem vērsies Ministru kabinetā (MK), lai pieprasītu Veldres noraidījumu darbam šajā komisijā un ieceltu viņa vietā citu ministru. Loskutovs sacīja, ka, viņaprāt, Veldre ar izteikumiem, ka lēmums par viņa atcelšanu jau ir pieņemts un komisijas darbs ir tikai formāls, ir paudis klaju necieņu gan pret valdību, gan komisiju, kuru izveidoja MK.
Komisiju vada ģenerālprokurors Jānis Maizītis, tajā darbojas arī Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš, Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC) un Veldre.
Jau ziņots, ka KNAB pazuduši 135 500 latu. Šī summa pazudusi 11 lietās, no kurām lielākā daļa jau izskatītas. To, kur nauda palikusi, pētīs īpaši izveidotā prokuroru darba grupa.
Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Velta Zaļūksne sākotnēji atstādinātajai, bet tagad jau no darba atbrīvotajai KNAB Slepenības režīma nodrošināšanas nodaļas vadītājai Indrai Veipai un šīs pašas nodaļas bijušajam galvenajam speciālistam Jānim Imšam uzrādījusi apsūdzības par piesavināšanos un bezdarbību.
Loskutovs iepriekš vairākkārt ir uzsvēris, ka gan Veipa, gan Imša bija atbildīgi par operatīvo pasākumu laikā izņemtās naudas attiecīgu uzglabāšanu un viņi bija parakstījušies par to, ka var iestāties kriminālatbildība gadījumā, ja ar šo naudu notiek kādas nelikumīgas darbības - tā pazūd, tiek izšķērdēta.