Valdība pirmdien apstiprināja iedzīvotāju garīgās veselības uzlabošanas pamatnostādnes, kuru īstenošanai tuvāko piecu gadu laikā tiks izlietoti 35 miljoni latu.
Kā informē Veselības ministrijā, pamatnostādņu mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu garīgās veselības aprūpi, attīstot sabiedrībā balstītu garīgās veselības dienestu, kā arī veicinot iedzīvotāju informētību.



Plānots piecu gadu laikā izveidot valstī 24 sabiedrībā balstītas garīgās veselības aprūpes dienesta iestādes un izstrādāt metodiskos norādījumus ģimenes ārstiem, pašvaldībām, izglītības iestāžu psihologiem un sociālajiem pedagogiem, kas sekmētu darbu ar personām, kurām ir garīga rakstura traucējumi. Lai veicinātu iedzīvotāju aizspriedumu mazināšanu par cilvēkiem ar garīgās veselības problēmām, iecerēts veikt sabiedrības izglītošanas un informēšanas kampaņu par garīgās veselības jautājumiem. Tāpat plānots iesaistīt garīgās veselības politikas jautājumu risināšanā nevalstiskās organizācijas, uzlabot datu vākšanas sistēmu un veikt 2 monitoringus iedzīvotāju garīgās veselības jomā.


Pamatnostādņu īstenošanai paredzēts piesaistīt arī Eiropas Savienības līdzfinansējumu metodisko materiālu izstrādei, semināru un apmācību programmu organizēšanai, kā arī sabiedrības informēšanas kampaņām.


Kā norāda VM, šobrīd garīgās veselības aprūpes dienests ir balstīts uz psihisko un uzvedības traucējumu ārstēšanu akūtos, neatliekamos gadījumos stacionārajās ārstniecības iestādēs, kurās tiek nodrošināta arī dienas stacionāru darbība un ambulatori konsultatīvā palīdzība. Izveidojot sabiedrībā integrētas garīgās veselības aprūpes iestādes, uzlabosies pacientu iespējas saņemt nepārtrauktu un pacienta vajadzībām atbilstošu garīgās veselības aprūpi, kas ļaus pilnvērtīgi atgriezties sabiedrībā, uzsver ministrija.




Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!