Mežu kaitēkļa egļu astoņzobu mizgrauža savairošanās Latvijas mežos ir apturēta un tā izplatībā vērojams kritums, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Agnis Šmits.

"Pēc 2005.gada lielās vētras astoņzobu mizgrauzis savairojās katastrofālos apmēros, un tā izplatības dinamika saglabājās nākamos gadus, taču pagājušajā gadā bija vērojams straujš kritums tā izplatībā," sacīja Šmits.

Kā vēsta Šmits, samazinoties bojātu koku skaitam un palielinoties mizgrauža dabisko ienaidnieku skaitam, var teikt, ka "ar egļu astoņzobu mizgrauzi ir cauri"

"Tā tomēr ir agresīvākā kaitēkļu suga, kas ir mūsu mežos," saka Šmits, piebilstot, ka mizgrauža apturēšana jāvērtē kā lielisks panākums.

Kā ziņots, kaitēkļa invāzija Latvijas mežos bija 2005.gada janvāra vētras sekas. 2006.gadā attīstījās divas egļu astoņzobu mizgrauža paaudzes, kā dēļ mizgrauža populācija salīdzinājumā ar 2005.gadu palielinājās vairāk nekā desmit reizes.

Egļu astoņzobu mizgrauzis ir kaitēklis, kas apdraud augošas egļu mežaudzes, kuras ir vecākas par 50 gadiem, jo tāda vecuma koki ir sasnieguši diametru, kas piemērots kaitēkļa attīstībai.

Iepriekšējā šī kukaiņa masu savairošanās Latvijā novērota no 1992.gada līdz 1996.gadam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!