Partijas LPP/LC līderis un Saeimas deputāts Ainārs Šlesers, ko par oligarhu publiski nosauca Valsts prezidents Valdis Zatlers, par trešdien vakarā uz AB dambja notikušo akciju "Oligarhu kapusvētki" ironizējot vaicāja, vai tā nenotika par oligarha Džordža Sorosa naudu, bet nopietnāk norādīja - cilvēku aktivitāte ir atbalstāma, taču panākumus var gūt, vēršoties par, nevis pret kaut ko.
Šlesers portālam "Delfi" jokojot pauda bažas, vai, cīnoties ar tā sauktajiem vietējiem oligarhiem, Soross un citi starptautiskie oligarhi, piemēram, no Krievijas "iegūs Latvijā tādu varu, kāda te nevienam sapņos nav rādījusies".
Nopietnāk Šlesers norādīja, ka viņš pozitīvi vērtē sabiedrības aktivizēšanos, taču tam nevajadzētu paliekt vien lozungu līmenī. Viņš skaidroja, ka 1998.gadā viņš kā veiksmīgs uzņēmējs dibināja partiju, jo bija nemierā ar valstī notiekošo, un sekmīgi startēja politikā.
Tāpēc Šlesers aicināja cilvēkiem piedāvāt kādu programmu par kaut ko, nevis vienkārši vēršanos pret kādiem spēkiem.
Jau ziņots, ka Tautas partijas (TP) dibinātāju un līderi Andri Šķēli, kuru Valsts prezidents Valdis Zatlers nesen nosauca kā vienu no Latvijas oligarhiem, neaizskar trešdienas vakarā Rīgā notiekošā akcija "Oligarhu kapusvētki", un viņš sevi ar to nesaista.
Savukārt Ventspils mērs Aivars Lembergs ir sašutis par pasākumu "Oligarhu kapusvētki", uztverot to kā draudus sev.
Tautas akcijā "Oligarhu kapusvētki" viens no tās rīkotājiem Viesturs Dūle ar ironiju pateicās par oligarhiem dēvētājiem politiķiem Ventspils mēram Aivaram Lembergam, LPP/LC līderim Aināram Šleseram un Tautas partijas dibinātājam Andri Šķēlem un viņu draugiem par to, ka viņi 21 gada laikā "mums ir devuši mācību".
Pirmā mācība ir nesadarboties ar oligarhiem. Savukārt otrā gūta mācība ir aicinājums mazbērniem stāstīt vecvecākiem, kas notiek valstī. Pasākuma vadītāji arī paziņoja par ieceri uzsākt internetā vākt parakstus par petīciju, kurā aicina "atklāt ofšoru īpašniekus", jo "tad mēs uzzināsim, kam pieder Latvijā". Uzzināt, kam pieder Latvija, ir gūto mācību trešā atziņa.
Par oligarhu ietekmi Latvijas politikā aizvien atklātāk sāka runāt maija nogalē, pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vērienīgas operācijās, kuras ietvaros notika kratīšanas uzņēmumos un īpašumos, kas saistīti ar Lembergu, Šleseru un Šķēli.