Jānis Kučinskis: Trauksmes brīdinājums no ASV
Foto: U.S. Navy

Nesen no Irākas izvestais ASV armijas kontingents nav atgriezies dzimtenē, bet izvietots vairākās Vidējo austrumu arābu satelītvalstīs un Izraēlā. Tuvajos austrumos savilkti lieli ASV un Lielbritānijas jūras kara spēki, kas bruņoti ar raķetēm un jūras aviāciju. Pie Sīrijas krastiem ieradušies ne tik lieli, bet arī nozīmīgi Krievijas jūras kara spēki ar modernāko bruņojumu.

Prezidents Obama parakstījis t.s. "Nacionālās aizsardzības autorizācijas likumu" (National Defense Authorization Act), kurš ASV militāristiem dod tiesības bez apsūdzības uzrādīšanas uz neierobežotu laiku aizturēt, turēt ieslodzījumā un spīdzināt jebkuru ASV pilsoni vai pilsoņu grupu ASV teritorijā. Vienlaikus aktivizēts koncentrācijas nometņu (FEMA Camps) tīkls ASV teritorijā. Pieņemšanai tiek gatavots "Ienaidnieka ekspatriācijas likums" (Enemy Expatriation Act), kurš ļaus Amerikas pilsonību bez tiesas atņemt katram amerikānim, kura rīcībā iestādes saskatīs sadarbību ar teroristiem. ASV visu pasauli apjozusi ar vairāk nekā 1000 karabāzēm (ja neskaita nesen Afganistānā, Irākā un Austrālijā uzceltās) un slepenu CIP cietumu tīklu. Ja vēl ņem vērā jau Buša administrācijas laikā pēc 2001. gada 11. septembra pieņemto Authorization for Use of Military Force, kas ASV prezidentam dod tiesības bez ASV Kongresa piekrišanas izmantot militāru spēku pret jebkuru nāciju, cilvēku grupu vai indivīdu, kuru prezidents turēs aizdomās par terorismu, tad var secināt, ka ASV savu militāro jurisdikciju attiecinājušas uz visām pasaules tautām un visiem pasaules iedzīvotājiem.

No otras puses, gandrīz visas ASV satelītvalstis, tai skaitā Latvija, ar ASV parakstījušas līgumus, kuros apņemas nesodīt un neaizturēt ASV pilsoņus, kuri viņu teritorijā veikuši noziedzīgu darbību, pildot savus dienesta pienākumus. Tātad ASV sev piešķīrušas neierobežotas militāras patvaļas un nesodāmības tiesības visas pasaules teritorijā, visās jūrās, pazemē, gaisā, kosmosā un kibertelpā. ASV Kongress pieņēmis normu, kura arī konvencionālā karadarbībā ASV militāristiem ļauj izmantot t.s. taktiskās kodolraķetes, kuru postošais potenciāls līdzinās 1946. gadā Hirosimai un Nagasaki ASV uzmestajām atombumbām vai pat to pārsniedz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!