Gaiļezerā durvis ver jaunā daudzfunkcionālā Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika - 43
Foto: DELFI
Ambulatorai ārstniecībai piešķirtās naudas sadalījums uz vienu iedzīvotāju dažādos reģionos atšķiras četras vai pat gandrīz piecas reizes, liecina laikraksta "Latvijas Avīze" apkopotā informācija.

Kā redzams plānoto kvotu sadalījumā, piemēram, Aizkraukles reģiona iedzīvotājiem, salīdzinot ar Dobeles reģionu (līdzvērtīgs iedzīvotāju skaits) šie medicīniskie pakalpojumi būs pieejami četrreiz mazākā apjomā, informē "Latvijas Avīze".

Mazākās kvotas ir kaimiņu reģioniem Aizkrauklei, Ogrei un Jēkabpilij – attiecīgi 5,04, 6,67 un 7,04 lati, kā arī Tukumam (,6,44 lati). Tas nozīmē, ka slimniekiem izvēles iespēju nav tikpat kā nekādu, ja nu vienīgi doties uz Valmieru vai Jelgavu, kur uz vienu iedzīvotāju piešķirta vislielāka naudas summa – attiecīgi 24,09 un 24,34 lati.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris laikrakstam sacīja, ka reģiona iedzīvotājiem iespēja veikt diagnostiskos izmeklējumus ir krietni sarukusi, rindas varētu veidoties pat uz rentgena izmeklējumiem. Labāka situācija ir dienas stacionāros. Taču kopumā ambulatorā ārstniecība kļūs nevis pieejamāka, bet gan arvien attālinās no iedzīvotājiem. Šī ārstniecības iestāde tāpat kā citas reģionālās slimnīcas pagaidām neparakstīs līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un līgumattiecības ar valsti patlaban kārto ar juristu starpniecību.

Ārstniecības iestāžu biedrības vadītāja Alīda Vāne atzina, ka ministrija un Nacionālais veselības dienests ir gribējuši, kā labāk, bet kārtējo reizi iznācis kā parasti – nekādi, un cietēji būs pacienti, kuri nesapratīs, kāpēc izmeklējumu kvotas jau mēneša sākumā ir beigušās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!