Valodas referendums - 8
Foto: F64
Piektdien Eiropas progresīvās izpētes fonda (FEPS) un Brīvības un solidaritātes fonda (BSF) rīkotā forumā „Latvija pēc referenduma: starpetniskās sadarbības stratēģijas” pulcēsies Latvijas aktīvisti, politiķi, zinātnieki un ārvalstu eksperti, lai diskutētu par notikumu attīstību un starpetniskās sadarbības iespējām pēc referenduma par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, portālu „Delfi” informēja Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks Andrejs Berdņikovs.

Viņš norāda, ka forums notiek dažas dienas pēc tautas nobalsošanas par krievu valodu kā otro valsts valodu Latvijā. Referendumā pret valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nobalsoja gandrīz 75% balsstiesīgo, tomēr vairāk nekā 273 tūkstoši cilvēku nobalsoja par to. Ja šim skaitlim pieskaita vēl gandrīz 320 tūkstošus nepilsoņu bez balsstiesībām, kuri arī, visticamāk, ir neapmierināti ar esošo situāciju Latvijas etnopolitikā, ir iespējams runāt par gandrīz 600 000 lielu potenciālo protestētāju grupu.

„Ņemot vērā kopīgo Latvijas iedzīvotāju skaitu (nedaudz vairāk kā 2 miljoni), tā ir īsta sociālās krīzes un riska situācija. Šādos apstākļos ir nepieciešama steidzama rīcība konflikta eskalācijas nepieļaušanai,” skaidro Berdņikovs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!