Ubagošana kā bizness ir parādība, ar kuru ir jācīnās un kas jāierobežo, tomēr ubagi ir jāšķiro, uzskata Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa (SC).
"Zināt, kad es eju uz darbu pa Brīvības ielu, tur ir ubagi, kurus ved ar mašīnām. Es esmu ievērojusi - no rīta viņus pieved ar busiņu pie pasta, pie Vēstures un filozofijas fakultātes, un viņi braukā ap Latvijas Universitāti. Gadu gados tās ir vienas un tās pašas sejas. Pie baznīcām stāv citādi cilvēki - kundzītes un māmiņas no denacionalizētajām mājām, kuras nevar atļauties samaksāt rēķinus. Es domāju, ka ubagus vajadzētu šķirot," sacīja Veidiņa.
Tīmane norādīja, ka policija atbild par sabiedrisko kārtību un Rīgas domes saistošie sabiedriskās kārtības noteikumi publiskās vietās aizliedz "uzmākties ar ubagošanu".
Uzmākšanās ir aktīvas darbības, kas traucē kādu personu. Ja persona vēršas pie policijas ar norādēm uz kādu ubagu, kurš viņu, piemēram, raustījis aiz piedurknes, citādi traucējis, prasot naudu, policijas darbinieks pārkāpēju sauc pie administratīvās atbildības.
Arī pamanot šādas aktīvās ubagošanas darbības, policijas darbinieks pievēršas pārkāpējam.
Par uzmākšanos ar ubagošanu noteiktais sods ir - izteikts brīdinājums vai naudas sods līdz desmit latiem.
Informācija par traucējumu no ubagojošu personu puses policija saņem, taču nereti policijas izsaucējs atsakās par notikumu rakstīt iesniegumu, līdz ar to policijas darbinieks uzmācīgajai personai izsaka aizrādījumu, norādot uz pārkāpumu, kas jāpārtrauc, un veic pārrunas.