Cietušais Jevģeņijs portālam "Delfi" pastāstīja, ka viņu no nopietnām traumām glābusi laimīga nejaušība. "Pagājušajā trešdienā es atgriezos mājās pa Slokas ielu, kad pamanīju virs galvas riņķojošo plēsīgo putnu. Paskatījos augšā, priecājoties par vanaga lidojumu, putns lidoja man virs galvas," stāstīja cietušais.
Viņš putna lidojumu neuztvēra kā draudu, taču jau pēc dažām sekundēm viņš sadzirdējis vanaga klaigāšanu un sajutis sāpes. "Vanags spēcīgi iesita man pa galvu," stāsta Jevgeņijs. Par laimi brūce nebija dziļa.
Viņš pamanījis netālu vēl vienu gaisā riņķojošu putnu un devās tālāk no kokiem, tuvāk brauktuvei. Cietušais iegājis Botāniskajā dārzā, lai pastāstītu par notikušo, un viņam tur paskaidrojuši, ka jau zina par vanagu – agresoru un norobežojuši no apmeklētājiem teritoriju, kur putam ir ligzda.
"Es viņiem skaidroju, ka vispār nebiju iegājis Botāniskajā dārzā, bet tikai staigāju pa pilsētu. Manā vietā taču varēja gadīties arī bērni. Spriežot pēc tās brūces, kura palika man galvā, bērns vispār varētu palikt bez acs. Diena pagājusi, bet nav dzirdēts, ka Botāniskais dārzs kaut ko darītu," sašutumu pauž Jevgeņijs.
Jau ziņots, ka maija vidū Botāniskajā dārzā vanags, sargājot savu ligzdu, ieknābis kādam dārza apmeklētājam.
Botāniskajā dārzā pie Tropu mājas atrodas Vistu vanagu ligzda. Putns, sargājot savu mitekli, metās virsū apmeklētājiem, kādam vīrietim stipri ieknābjot galvā.
Pēc notikušā Botāniskā dārza vadība notikuma vietu norobežos, kā arī uz ieejas biļetēm turpmāk būs brīdinājums, ka pie Tropu mājas uzturēties ir bīstami.